Ana sayfa GÜNDEM Ramazan Ayı Vaaz Ve İrşad Programları Toplantısı Yapıldı

Ramazan Ayı Vaaz Ve İrşad Programları Toplantısı Yapıldı

765
0
PAYLAŞ

İlçe Müftülüğü öncülüğünde Ramazan ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda din görevlilerine Ramazan ayı etkinlikleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Dün, ilçemiz müftülüğü bünyesinde görev yapan din görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Ramazan ayı içerisinde düzenlenecek vaaz ve irşad programlarının konuşulduğu toplantıda İlçe Müftüsü Mehmet Muslu “Rahmet, bereket ve mağfiret iklimi olan Ramazan ayına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız. 26 Mavıs Cuma günü kılacağımız ilk teravih namazının ardından 27 Mayıs Cumartesi günü tutacağımız ilk oruç ile bu mübarek aya girmiş olacağız. Hazırlanacak olan Ramazan Ayı Vaaz ve İrşat Programında, “Üzerinde Her Canın Hakkı Var, Bu Ramazan ve Her Zaman” konusu kapsamlı bir şekilde işlenecektir. Vaazlar zamanında başlatılacak ve ezan başlamadan bitirilecektir. Ramazan avı öncesinde tüm camiler ile müştemilatlarının genel temizliği, bahçe ve çevre düzenlemesi, onarımı ve bakımı yapılacak, ibadetin huzur ve huşu içinde yapılabilmesi için her türlü tedbir alınacaktır.”dedi.

“İmkânlar ölçüsünde iftar ve Ramazan özel programları düzenlenecek”

Akşam ezanlarının vaktinde okunmasına özen gösterileceğini belirten Muslu “Camilerde akşam namazı kıldırılacaktır. İlçemizde hafız görevlilerimiz tarafından Mevlana Camiinde hatimle teravih namazı kıldırılacak ve bu cami cemaate duyurulacaktır. Camilerde mukabele programları gerçekleştirilecek ve okunan cüzlerin ihtiva ettiği önemli mesajlar meâlen cemaate aktarılacaktır. Şehit yakınları ve gaziler başta olmak üzere yetimler, engelliler, mülteciler, emekli personel, çocuk evleri, huzurevi, hastane, ceza infaz kurumu, AMATEM, kadın konuk evleri vb. kişi ve kurumlar ziyaret edilecek: bahse konu kişi ve gruplara yönelik mahalli imkânlar ölçüsünde iftar ve Ramazan özel programları düzenlenecektir. Cami görevlilerinin, görev yerlerindeki yoksul/mülteci aileler ile diğer aileler arasında “Kardeş Aile” uygulaması başlatmaları teşvik edilecektir.”dedi.