Ana sayfa GÜNDEM Polatlı’nın Spor Adamlarına Ödül

Polatlı’nın Spor Adamlarına Ödül

1047
0

Türkiye Spor Yazarları Derneği tarafından verilen Arman Talay 2017 Spor Ödülleri törenine Polatlı Belediyesi damga vurdu.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; Bayanlar Hentbol Süper Ligi’ne yükselen Polatlı Belediyesi Bayan Hentbol Takımının ve 1. Amatör Kümede namaglup şampiyon olan 1926 Polatlı Belediyespor’un başarıları dolayısı ile Arman Talay 2017 Spor Ödülü’ne layık görüldü. Polatlı’da spora yaptığı katkılar ile kısa sürede şehre şampiyonluklar yaşatan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya ödülünü, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka takdim etti. Futbol ve Hentbol alanlarında Ankara’ya getirdikleri başarılar dolayısı ile 1926 Polatlı Belediyespor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Yavaş, Polatlı Belediyespor Bayan Hentbol Takımı Kulüp Başkanı İsa Şengül, Belediye Spor Müdürü İbrahim Atak, Teknik Direktörler ve Takım Kaptanları da Arman Talay 2017 Spor Ödülü’nün sahibi oldular.

Başkan Yıldızkaya; “Asıl Mutluluğumuz Tüm Polatlının Sporun Etrafında Birleşmiş Olmasıdır”

Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; “Polatlı’da spor açısından çok verimli bir yıl geçirdik. Bayan Hentbol Takımımız Süper Lige yükselerek şehrimize bir ilki yaşattılar. 1926 Polatlı Belediyespor Futbol Kulübümüz yeni kurulmasına rağmen grubundan namağlup lider çıkarak bir üst lige yükseldi. Bu başarıların asıl kahramanları oyuncularımız, teknik heyetimiz ve yöneticilerimizdir. Huzurunuzda bizlere bu mutlulukları yaşatan kahramanları tebrik etmek istiyorum. Ben bir belediye başkanı olarak belediyeciliği yalnızca; kaldırım, yol, asfalt, park, bahçe yapmak olarak görmüyorum. Kültürel hayata, sanata ve spora destek olarak görüyorum. Bu amaçla elimizden gelen bütün desteği gösterdik ve bir başarı elde ettik. Asıl mutluluğumuz sporun çevresinde ve etrafında Polatlılıların birleşmiş olmasıdır. Tüm arkadaşlarıma başarılarının devamını diliyorum. Polatlı’da spora destek vermeye devam edeceğiz. Bizleri bu değerli ödüle layık gören Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.