Ana sayfa GÜNDEM Miniklerin okuma bayramı heyecanı

Miniklerin okuma bayramı heyecanı

1152
0

Atatürk İlköğretim Okulu geleneksel hale gelen okuma bayramı etkinliğini geçtiğimiz akşam gerçekleştirdi.

Atatürk İlkokulu birinci sınıf öğrencileri okuma ve yazmayı öğrendi. Yılsonu etkinlikleri kapsamında geçtiğimiz akşam saat 18.30’da İmam Hatip Orta Okulu Konferans Salonu’nda düzenlenen okuma bayramı programında minikler birbirinden renkli sunumlarla davetli velilere eğlenceli anlar yaşattı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan törende başlangıçta 1-I sınıfı öğrencileri dans gösterilerini sergiledi. Sahnede sempatik hareketlerle velilerine gösterilerini sunan öğrenciler davetlilerden büyük alkış aldı.

Etkinlikler ilgiyle izlendi

Öğrenciler okumayı öğrendikleri günden bu yana, okuma bayramı akşamı için özenle seçilen şiirlerini ezbere okudu. Renkli kartonlara yapıştırılmış harflerle birlikte sahneye çıkan öğrenciler, alfabe oratoryosunu davetliler için sahneye taşıdı.

Sahnenin arkasında ise miniklerin büyük heyecanları vardı. İlk defa seyirci karşısına çıkacak olan minik öğrenciler sahne arkasında kameralara poz verip arkadaşlarıyla oyunlar oynayarak arkadaşlarıyla stres atmaya çalıştılar. Öğrencilerin yanı sıra veliler de en az onlar kadar heyecanlıydı. Öğrencilerin sınıf içerisindeki çalışmalarından oluşan slayt gösterisi ise davetliler tarafından yine ilgiyle izlendi. Öğrencilerden oluşan bir grup Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” adlı şiirini ezbere okudu. Şiirin ardından okul korosunun gösterisi sahnelendi.