Ana sayfa GÜNDEM Polatlılı Anneler Doyasıya Eğlendi

Polatlılı Anneler Doyasıya Eğlendi

1461
0

Polatlı Belediyesi tarafından 14 Mayıs Anneler Günü dolayısı ile Başak Düğün Salonu’nda Anneler Günü Özel Programı gerçekleştirildi.

Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun sahne aldığı programda, hanımefendilere eşarp ve şal hediye edildi. Türk Halk Müziği Sanatçısı Nazlı Öksüz’ün sahne aldığı programda kadınlar doyasıya eğlendi. Polatlı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Anneler Günü Özel Programı’na; Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın eşi Şaduman Yıldızkaya, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülşah Bilge ve yüzlerce anne katıldı.

Şaduman Yıldızkaya; “Tüm Annelerimizin Anneler Gününü Kutluyorum”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın eşi Şaduman Yıldızkaya yaptığı konuşmada; “Anadolu Bozkırının Parlayan Yıldızı, Kahraman Polatlı’mızın yiğit evlatlarının sahibi, Kıymetli Anneler, muhterem hanımefendiler; Bizler için böylesine anlamlı bir günde aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tüm anneler; Peygamberimiz Hz. Muhammed’in; “Cennet annelerin ayaklarının altındadır” ve Cumhuriyetimizin kurucusu M.Kemal Atatürk’ün; “Ey Türk Kadını! Sen yerlerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükseltilmeye layıksın” sözlerine mazhar olmuş kutsal varlıklardır. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı yetiştiren, büyüten, zamanı gelince asker eyleyen, gelinlik çeyizini hazırlayan, onları her türlü bela ve musibetten koruyan, vatana ve millete hayırlı birer evlat eyleyen tüm annelerimizin, anneler gününü kutluyorum. Bu programın tertip edilmesinde emeği geçen tüm Belediye personelimize ve iştirak eden siz kıymetli hanımefendilere teşekkürlerimi iletiyorum. Sevgi ve muhabbetle kalınız.”dedi.