Ana sayfa GÜNDEM Kent Konsey’inden Mersin Çıkarması

Kent Konsey’inden Mersin Çıkarması

1165
0
PAYLAŞ

Polatlı Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri ve meclis başkanları, Mersin Kent Konseyi’nin davetlisi olarak kalabalık bir grupla Mersin’e bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ve Yönetim Kurulunun misafiri olan Polatlı Kent Konseyi, gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaretin ardından Mersin’in tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. Polatlı Kent Konseyi tarafından gezinin birinci günü ilk ziyaret, yemek kültürü bakımından çok zengin olan Tarsus’a yapıldı. Yedi Uyuyanlar Mağarası ve Antik Şehrin ardından şelale gölgesi gezildi. Gezi programının ikinci gününde Silifke’yi ziyaret eden Polatlı Kent Konseyi, Kanlı Divane ve Uzunca Burç’u gezdi. Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer ve Silifke Kent Konseyi Başkanı Rıfat Karaduman gezi programı boyunca Polatlı Kent Konseyini yalnız bırakmadı.

Polatlı-Mersin arası kardeşlik köprüsü

Polatlı Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri ve meclis başkanları, Mersin Kent Konseyi’nin davetlisi olarak kalabalık bir grupla Mersin’e bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu ve Yönetim Kurulunun misafiri olan Polatlı Kent Konseyi, gerçekleştirdikleri bir dizi ziyaretin ardından Mersin’in tarihi ve turistik yerlerini gezdiler. Polatlı Kent Konseyi tarafından gezinin birinci günü ilk ziyaret, yemek kültürü bakımından çok zengin olan Tarsus’a yapıldı. Yedi Uyuyanlar Mağarası ve Antik Şehrin ardından şelale gölgesi gezildi. Gezi programının ikinci gününde Silifke’yi ziyaret eden Polatlı Kent Konseyi, Kanlı Divane ve Uzunca Burç’u gezdi. Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu, Tarsus Kent Konseyi Başkanı Ufuk Başer ve Silifke Kent Konseyi Başkanı Rıfat Karaduman gezi programı boyunca Polatlı Kent Konseyini yalnız bırakmadı.

“Polatlı Kent Konseyinin birlikteliği ve uyumu takdire şayan”

Polatlı Kent Konseyini Mersin’de misafir eden, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu geziye yönelik gerçekleştirdiği açıklamasında; ‘’Polatlı Kent Konseyinin birlikteliği ve uyumu takdire şayandır. Enerjik yapısıyla özellikle de çocuk meclisiyle dikkatimizi çeken Polatlı Kent Konseyini Mersin de ağırlamaktan mutluluk duyduk. Özellikle Polatlı Kent Konseyimiz Çoçuk Meclisi Başkanı Yakuphan Koluman’ı ve çocuk meclisi üyelerini tekrar burada ağırlamak isteriz. Polatlı Kent Konseyinin desteğiyle de Mersin Kent Konseyimizin çatısı altında bizlerde çocuk meclisimizi oluşturalım.’’ İfadelerine yer verdi.

Mersin Kent Konseyini Polatlı’a davet ettiler

Mersin gezisine yönelik açıklamalarda bulunan Polatlı Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik ise yaptığı konuşmada; ‘’Polatlımızın turizm atağını anlatmak, Mersin ve İlçe Kent Konseylerinin Projeleri hakkında bilgi edinmek ve turizm anlayışımızın gelişmesine katkı sağlamak adına Mersin Kent Konseyinin misafiri olarak gerçekleştirdiğimiz gezide, Polatlı Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’nın ve Polatlılı hemşehrilerimizin selamlarını ilettik. Konseyler arası ikili ilişkilerimizin arttığı gezi çok anlamlı ziyaretlerle başarılı ve keyifli geçti. Gerçekleştirdiğimiz gezi ile konseyimizin motivasyonu ve enerjisi güçlendi. Bizlere misafirperverlik yapan Mersin Kent Konseyi Başkanımız Yasmina Lokmanoğlu başta olmak üzere Silifke Kent Konseyi Başkanımız Rıfat Karaduman ‘a, Tarsus Kent Konseyi Başkanımız Ufuk Başer’e ve yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyorum. Mersin Kent Konseyini ve Mersin İlçe Kent Konseylerini sizlerin aracılığıyla Polatlı’ya davet ediyorum. Bizlerde Polatlımızın tarihi ve turistik yerlerini onlara tanıtmaktan, Polatlı’da onları ağırlamaktan mutluluk duyacağız.’’şeklinde konuştu.