Ana sayfa GÜNDEM 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi

4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi

658
0
PAYLAŞ

Genç Osman Orta Okulu öğrencilerinin projeleri geçtiğimiz gün gerçekleştirilen TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda davetlilere tanıtıldı.

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesinin teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, araştırma tekniklerinin, bilimsel raporlamanın ve bilimsel sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması amacıyla yapılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı geçtiğimiz gün Genç Osman Orta Okulu’nda gerçekleştirildi.

İlçe protokolü de fuarda yer aldı

Saat 10.00’da açılışı gerçekleştirilen fuara Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu ve diğer protokol üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Polatlı Belediyesi halk oyunları ekibi folklor gösterilerini davetliler için sergiledi. Folklor gösterisinin ardından fuarın açılışına geçildi. Açılış kemerini Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya ve diğer protokol davetlileri birlikte kesti.

Projelerin yarısı araştırma projesi olarak tanıtıldı

%50’si araştırma projesi olarak okul bahçesindeki sentetik çim sahaya kurulan çadır alanlarda sergilenen projeler büyük beğeni topladı. Projelerde “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Logosu” kullanıldı. Genç Osman Orta Okulu öğrencileri bilim tutkularını matematik bilgileriyle birleştirerek ortaya çıkardıkları birbirinden güzel projeleri protokole tanıttı. İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın projelerini incelediği öğrenciler heyecanla projelerinin detaylarını sundular. Protokol ve davetliler öğrencilerin heyecanını paylaştı. Fuardaki projelerin tanıtılmasının ardından kokteyle geçildi.