Ana sayfa GÜNDEM Bircan:“Bu bir açlık”

Bircan:“Bu bir açlık”

720
0
PAYLAŞ

Polatlı Saadet Partisi İlçe Yönetim Kurulu üyesi Haydar Bircan, 1 Mayıs’a yönelik yazılı bir basın açıklamasında bulundu.

1 Mayıs İşçi Bayramı’na yönelik bir açıklama da Saadet Partisi yönetim kurulu üyesi Haydar Bircan’dan geldi. Bircan, yaptığı yazılı açıklamasında “Keşke bir bayram olarak kutlansa 1 Mayıs. Hiç de öyle görünmüyor oysa. Keşke işçilerimiz için bu gün bir bayram tadında geçebilse. Fakat ülkemizde yapılan kutlamalar, bir kutlamadan çok ayarsızlığa benziyor. Adını bayram diye değiştiriyorlar sadece. Yıllardır bu durum böyle. Bu oyunu bozacak tek şey milli görüş. Her zaman milletin iyiliği için milleti müdafaa eden tek bir görüş olduğunu herkes biliyor. Ben bu kutlamaları bir bayram olarak görmüyorum, bu bir açlık ve dengesizlik.”diyerek kutlamaların şiddetine yönelik tepkilerini dile getirdi.

Ailesinin karnı doysun diye kendi aç kalanlar var

Bircan: “Bir aile 1.404 lirayla nasıl geçiniyor? Bu dengesizlik düzelmezse insanlarımız sofralarından yarım kalkacak. Ailesinin karnı doysun diye kendi aç kalacak. Ülkede bu dengesizlik ve adaletsizlik varken bizim bayram kutlamamız veya bir günü bayram gibi kutlamamız ne kadar doğru olur? Bu dengesizlik ne kadar süre daha böyle devam edecek? Hep ezilen işçi oluyor. Senede ise sadece bir gün hatırlanıyor. Halbuki daha duyarlı bir ülke olabiliriz.”sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.