Ana sayfa GÜNDEM Telefon Dolandırıcıları Kıskıvrak Yakalandı

Telefon Dolandırıcıları Kıskıvrak Yakalandı

3694
0
PAYLAŞ

Kendisini Polis, Komiser, Cumhuriyet Savcısı gibi kamu görevlisi olarak tanıtarak insanları dolandıran bir grup dolandırıcı, geçtiğimiz gün Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yakalandı.

İlçemizde ve ülke genelinde sıklıkla yaşanan telefon dolandırıcılığı olaylarında, kendisini Polis, Komiser, Cumhuriyet Savcısı gibi kamu görevlisi gibi tanıtarak vatandaşların mal varlığına göz diken dolandırıcılardan dördü, Salı gecesi Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince yapılan eş zamanlı operasyonla, olaylarda kullandıkları lüks araçlar, telefonlar ve paralarla birlikte yakalandılar.

Asayiş Şube, dolandırıcılara göz açtırmadı

Kendisini Polis, Komiser, Cumhuriyet Savcısı gibi kamu görevlisi olarak tanıtarak insanları dolandıran bir grup dolandırıcı, geçtiğimiz gün Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince yakalandı.

İlçemizde ve ülke genelinde sıklıkla yaşanan telefon dolandırıcılığı olaylarında, kendisini Polis, Komiser, Cumhuriyet Savcısı gibi kamu görevlisi gibi tanıtarak vatandaşların mal varlığına göz diken dolandırıcılardan dördü, Salı gecesi Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğince yapılan operasyonla yakalandılar. Son zamanlarda İlçemizde de bu tür meydana gelen dolandırıcılık olaylarında halkımız mağdur edilmişti. Polatlı Emniyet Müdürlüğü gerek hazırladığı el ilanları gerekse Belediye hoparlöründen anons etmek suretiyle halkımıza gerekli uyarıları yapmıştı. Ancak Polatlı Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlileri bunlarla yetinmeyip dolandırıcılık olaylarının takipçisi olarak, en ince ayrıntıları dahi değerlendirerek günlerce sıkı bir çalışma yaparak, ilçemizde ve Ülkemizin birçok yerinde kendisini kamu görevlisi olarak tanıtarak halkımızı mağdur eden dolandırıcılık şebekesinin isimlerini tespit ettiler.

Kullandıkları lüks araçlar, telefonlar ve paralarla birlikte yakalandılar

Bu zanlılar ilçemizde son olarak yaşlı bir kadını arayıp kendilerini savcı olarak tanıtarak yaşlı kadının 100 bin lirasını dolandırmak suretiyle çalmışlardı. Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği görevlilerince Salı günü yapılan eş zamanlı operasyonla dolandırıcılık şebekesi üyeleri Halil T.-Mehmet K- Mustafa H.- Ali D. İsimli şahıslar olaylarda kullandıkları lüks araçlar, telefonlar ve paralarla birlikte yakalandılar. Yakalanan şahıslardan yüklü miktarda para ve çok sayıda telefon ele geçirildi. Polatlı Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan zanlılar adli makamlara sevk edildiler.