Ana sayfa GÜNDEM Çocuk Hakları ile Buluşma

Çocuk Hakları ile Buluşma

1315
0

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu çocuklarla birlikte daha güçlü bağımsız değerlendirme komitesi tarafından finansal destek almaya hak kazanan, Beyaz Ay derneği üzerinden sunulan 58 numaralı Çocuk Hakları ile buluşuyor Buluşturuyor isimli proje etkinliği, dün cumhuriyet meydanında düzenlendi.

Dünyanın en değerli varlıkları çocukların yaşama hakkı yanı sıra bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal ve ahlak gelişimi için eğitime gereksinimleri vardır. Çocukların bu ve birçok haklarının korunması konusuna dikkat çekmek amacıyla dün Cumhuriyet meydanında bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe; Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Mehmet Barca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, Kent Konseyi Başkanı Tekin Çelik, Kültür Müdürü Veli Keskin, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, İlçe Tarım Müdürü Burhanettin Sütçü, Milli Eğitim Proje Sorumlusu Ebru Balcı, Siyasi Parti İlçe Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarından Temsilciler, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Okul İdarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçedeki okullar, stant kurdu

Düzenlenen programda yapılan konuşmaların ardından, pandomim gösterisi ile çocukların dilendirilmesi konusuna dikkat çekildi. Sonrasında açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra ilçedeki okullarca kurulan stantlar gezildi, projeler incelendi.