Ana sayfa IŞIĞIN GÖR DEDİĞİ Belediyespor Artık Stadyumda – Köşe Yazısı

Belediyespor Artık Stadyumda – Köşe Yazısı

922
0
PAYLAŞ

Belediyespor futbol takımının stadyum hasreti artık bitti. Geçen yıl başlayan ve “spora siyaset karıştı”ifadeleri ile konuşulan Belediyespor’a stadyumda oyun hakkı verilmemesi sorunu artık sona erdi. Zaten onlar hariç Duatepe Masterlere ve Gençlikgücüne verilen stadyumun onlara verilmemesi için gerekçe de yoktu.

Bana bu gelişme sanki  16 Nisan referandumun öncesindeki MHP-AK Parti ortaklığının  bir sonucu gibi geliyor. İlçemize bir bakalım, bu ortaklılık 2017’de nerelerde görüldü. Önce meclise bakalım, ben çok iyi bir muhalefetle Polatlı sorunlarının tartışıldığını düşünmüyorum. Geçen yılın konfor iddiaları, bu yılda konuşulan Üçpınar imar çalışmaları sanki uyumlu bir siyaset var düşüncesini doğuruyor.

Biz bu uyumlu siyaseti THK seçimlerinde de gördük, ama orada bu ortaklık başarısız oldu.

POLSİAD seçiminde de bu ortaklığın  ilçenin geleceği için ortak çıkarlar doğrultusunda  sanki CHP.lilerin de katılımı ile oluştuğunu ama her nedense OSB.ye alt yapı teşkil eden bu derneğin bir vakıf gibi özellikle yabancı sanayici çalışıp örneğin Trakya Şişe cam’dan bir ismi içermediğini  gördük. Polatlı Ticaret Odası seçimleride yaklaştı. Geçen dönem çok heyecanlı geçen bu seçimlerin POLSİAD, OSB seçimlerine paralel bir yapı içinde özellikle Ak parti-MHP ortaklığı gölgesinde gerçekleşmesi de olası.

En son Melih Başkan Polatlı’ya otobüsleri de verdiği bu karar 16  Nisan sonrasında %54 “Evet” ile çok güzel uyuştu. Bahçeli’nin iktidar ortağı olma çabaları Polatlı’da dalga dalga gerçekleşiyor mu ne…

Bekleyip göreceğiz, sevgiyle kalın…