Ana sayfa GÜNDEM AÖF sınavları için geri sayım başladı

AÖF sınavları için geri sayım başladı

908
0

Referandum nedeniyle ertelenen AÖF vize sınavları 29-30 Nisan’da yapılacak. 29 Nisan ve 30 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan AÖF vize sınav giriş yerleri sınavdan 1 hafta önce açıklanacağı belirtildi.

Açık Öğretim Fakültesinin internet sitesi üzerinden duyurulacak olan sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen adaylar, kullanıcı bilgilerini kullanıp sisteme giriş yaparak öğrenebilecekler ve sınav giriş belgelerinin bir kopyasını alabilecekler.

İlk Defa Açık Uçlu Sorular Sorulacak

Bu yıl Açıköğretim Fakültesi sınavlarında öğrencilere ilk defa açık uçlu sorular sorulacağı açıklandı. Açık uçlu sorular ise bu yıl 4 farklı programda yer alan dersler için sorulacak. Bunlar; sosyoloji, felsefe, Türk dili ve edebiyatı ile tarih programları olacak. Bu programların da sadece birer dersi için bir soru sorulacak.

Üç ders sınavı 13 Ağustos 2017’de

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, 3 dersten kalmaları durumunda ve bu 3 dersi geçmeleri halinde mezun olabilecek olan öğrenciler için 3 ders sınav hakkı tanıyor.  Üç ders sınavına girmek için de öğrencinin başarısız bulunduğu üç ders için güz ya da bahar döneminde kayıtlarını yapmış olması gerekiyor. Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesinden yapılmış olan açıklamaya göre, ders notları DZ ya da YZ olan öğrenciler üç ders sınavına giremeyecek.

Yurt dışı programları çerçevesinde Anadolu Üniversitesi öğrencisi olanlar da üç ders sınavına 13 Ağustos 2017 tarihinde girebilecekler.