DOLAR 8,65220.28%
EURO 10,15710.26%
ALTIN 493,490,27
BITCOIN 366160-2,21%
Ankara
16°

PARÇALI BULUTLU

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Esnaf Kefalet ve Amerikan Kültürden anlamlı işbirliği

ABONE OL
14 Nisan 2017 11:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumu arasında indirim protokolü imzalandı.

Geçtiğimiz gün Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumu arasında imzalanan indirim protokolü ile Esnaflar ve birinci derece yakınları, %60’a varan indirim imkanı ile yabancı dil eğitimi alacaklar.

Esnaf Yakınlarına %60’a varan indirim

Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumu arasında indirim protokolü imzalandı.

Geçtiğimiz gün Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Polatlı Amerikan Kültür Yabancı Dil Eğitim Kurumu arasında imzalanan indirim protokolü ile Esnaflar ve birinci derece yakınları, %60’a varan indirim imkanı ile yabancı dil eğitimi alacaklar. Yabancı dil öğreniminin önemine değinen Amerikan Kültür Kurum Müdürü Fuat Turgut, bu protokolün esnaf camiasına hayırlı olmasını diledi. İmzaların atılmasının ardından bir konuşma yapan Polatlı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ise; “Dünyadaki tüm gelişmelerin paralelinde ilçemiz Polatlı’nın bu gelişmelere kayıtsız kalamayacağı düşünüldüğünde her alanda olduğu gibi iletişim düzeyine de önem vermenin gerekliliği ile insanlar arasında çeşitli ilişkilerin kurulması ve geliştirerek sürdürülmesi insanların birbirlerine gönderdikleri ve söyledikleri ile mümkündür. Bunları da anlama aracı ise dildir. Dil insanın kimliğini ve kişiliğini belirler. Bireyin toplumsallaşmasını sağlar. İnsanların hayatının birçok alanında her türlü ilişkiyi kurup yürütebilmesi için uluslar arası ortak dil olan İngilizceyi öğrenmeleri gerekmektedir.”dedi.

“İngilizce öğrenmenin giderek daha da önem kazandığı görülmektedir”

Kıymaz, konuşmasının devamında; “İlçemizde faaliyetlerini sürdüren Amerikan kültür dil kursu ile yaptığımız görüşmeler sonucunda esnaf kardeşlerimizin çocukları ve yakınlarının bu kurslardan yararlanmalarını sağladık. Günümüzde bakıldığında İngilizce öğrenmenin giderek daha da önem kazandığı görülmektedir. Birçok aile çocuklarının istikbalini düşünmektedir. Anneler babalar çocuklarının İngilizceyi öğrenmelerini ekonomik ve kültürel gelişmelere uzak kalmamalarını istemektedirler. Yabancı dil aynı zamanda ticaretin bilimin diplomasinin Uluslar arası iletişimin kısaca her alanda önem kazanmıştır.”ifadelerine yer verdi.

“Herkes, kendine yetecek kadar yabancı dil bilmelidir”

 Kıymaz; “Sevgili ortaklarımız yaptığımız anlaşma gereği sizlere ve yakınlarınıza kurs ücretine  % 60’lara varan indirim sağladık bu indirimden yararlanarak elde edecekleri dil öğrenimi ile yavrularımızın yarınlara daha güvenle bakacakları unutulmamalıdır ki bilgi güçtür ve içinde bulunduğumuz çağın adı da bilgi çağıdır. Bugün İngilizce bilen iş adamlarımız yurt dışına ihracat yapabilmektedirler. Çeşitli meslek dalını icra eden insanlar İngilizceden yararlanmaktadırlar. O halde herkesin bir yabancı dili en azından kendine yetecek kadar bilmesi gerekmektedir.”diyerek sözlerine son verdi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.