Ana sayfa GÜNDEM Ankara’da Tiyatroda Bugün

Ankara’da Tiyatroda Bugün

787
0

13 Nisan 2017 Perşembe

Gazetemizin bu köşesinde Ankara’daki Devlet ve Özel Tiyatroların günlük programlarını sizlere duyurmaya devam ediyoruz. İşte Ankara tiyatrolarının repertuarları… İlk olarak Ziraat Sahnesi “Yeraltından Notlar” adlı oyunun konusu:

Ziraat Sahnesi -Yeraltından Notlar- Saat: 20.00

Kendi kişiliğinin kördüğümüne dolanan yeraltı adamının mizahi çatışmaları.  Aşağılanan, köleleştirilen kadın. Bir yeraltı adamı yer üstüne çıkmayı denerse neler olur? Petersburg’un bataklığından dünyaya fırlamış Bay X’in, arkadaşlarıyla, kadınlarla ve kendisiyle yaşadığı trajikomik çatışmalar. Kâh gururlu kâh küçük düşmeyi ister. Hem herkesi üstün görür hem küçümser. Zevk alır küçük düşmekten, zevk alır küçük düşürmekten. Zavallı bir yüce.

Diğer tiyatrolardaki oyunlar: Akün Sahnesi –Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe-Saat: 20.00, Altındağ Tiyatrosu- Sacide- Saat: 20.00, Şinasi Sahnesi –Rumuz Goncagül- Saat: 20.00, Cüneyt Gökçer Sahnesi –Yaşlı Kadının Ziyareti- Saat:20.00, Küçük Tiyatro- Alice Harikalar Diyarında-Saat: 11.00 – Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım- Saat:20.00, Oda Tiyatrosu- Kuğu’nun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi- Saat: 18.30, İrfan Şahinbaş -Joko’nun Doğum Günü-Saat: 20.00, Stüdyo Sahne- Ben ve Sen-Saat: 11.00

Bilet Fiyatları: Tam: 10 TL- İndirimli: 6 TL