Ana sayfa GÜNDEM Kardaş’tan işadamlarına uyarı

Kardaş’tan işadamlarına uyarı

538
0
PAYLAŞ

POLSİAD ve OSB kurucularından İş Adamı Ahmet Kardaş, 8 Nisan’da yapılacak olan POLSİAD Genel Kurulu öncesinde iş adamlarına uyarıda bulundu.

Polatlı’nın tanınmış isimlerinden İş Adamı Ahmet Kardaş, 8 Nisan’da yapılacak olan POLSİAD Genel Kurulu öncesinde yaptığı yazılı basın açıklamasında mevcut yönetime tepki gösterirken derneğe üye olan iş adamlarına da seçim öncesi uyarıda bulundu.

“Seçime bir hafta kala öğrendim”

POLSİAD eski başkanı Kardaş, öncelikle kongrenin bir hafta kala üyelere haber verilmesine tepki gösterdi. Daha sonra 8 Nisan’da yapılacak kongre hakkında fikirlerini dile getiren Kardaş, yaptığı yazılı basın açıklamasında; “Polatlı Sanayici, iş adamları derneği ve Polatlı OSB Yönetiminin belirleneceği Genel Kurul sessiz sedasız, üyelere bilgi verilmeden basına açıklama yapmadan 8 Nisan’da (Bir hafta kala) yapılacağını öğrendim. POLSİAD ve OSB’nin bir kurucu üyesi olarak rahatsız oldum. Yıllarca başkanlığını yaptığı POLSİAD ve emek verdiğimiz OSB gibi Polatlı’nın kaderi bir kurumun kongresinin sessizliğine bir anlam veremedim.”

Kardaş açıklamasının devamında; “Bugün POLSİAD ve Polatlı OSB’nin bir dinamizm yakalaması ve sanayicilerinin önünün açılması bakımından bu genel kurul önemlidir. Artık Polatlı OSB yönetiminin sanayiciye, taşın altına elini koyan yatırımcıya devredilmesinin zamanı geldi geçiyor. Bu konuda kamuoyuna basına önemli görevler düşmektedir. Bu dernek ve kurumların ortak akıl ve ortak sorumluluklarla yönetilmeye ihtiyaç vardır. Bu kongrenin örnek bir kongre olmasını diliyorum saygı ve sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.