Ana sayfa GÜNDEM Bircan : “Eğitim sistemimiz kimlere emanet?”

Bircan : “Eğitim sistemimiz kimlere emanet?”

803
0

Saadet Partisi Polatlı İlçe Yönetim Kurulu üyesi Haydar Bircan yazılı bir basın açıklamasında bulunarak ülkemizin eğitim sisteminin sorunlarına değindi.

Saadet Partisi İlçe Yönetim Kurulu üyesi Bircan yaptığı yazılı basın açıklamasında “ Değerlerimiz kimlere emanet ediliyor? Eğitim sistemimizi milli ve manevi değerlerimize uygun hale getiremiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu imzalı belgesi ile destek istedi. Türkiye’de bulunan tüm ilçe ve il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen belgede Rotaryen Kulübü’nden övgüyle bahsedildi. Yazıda ayrıca Rotaryen kulübü işbirliğiyle öğrencilere yönelik eğitim konularında gerçekleştirmek istedikleri projeler ve faaliyetlerden de bahsediliyor.”diyerek eğitim sistemimizin sorunları olduğunu vurguladı.

“İmzalı belge gizlilik içeriyor”

Müsteşarın il ve ilçe müdürlüklerine gönderdiği belgenin gizlilik içerdiğini ifade eden Bircan” gönderilen talimat 3 gün bekletildikten sonra tüm okul müdürlükleri tarafından okunabildi. Müsteşar yardımcısı Çolakoğlu imzalı belgede Rotary Bölge Federasyonlarının bugüne kadar eğitime destek olmak amacıyla farklı illerde ve farklı türlerde 26 okul binası inşa ederek bakanlığımıza hibe edileceği yazıyor.”diyerek eğitim sisteminde göz ardı edilen bir sorunun da dışarıdan yapılan müdahaleler ve farklı kulüplerin ülkemizin eğitim sistemi üzerindeki etkisine değindi.