DOLAR 8,6237-0.5%
EURO 10,1243-0.39%
ALTIN 488,68-0,58
BITCOIN 374054-4,79%
Ankara
22°

AÇIK

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Memur-Sen’liler Polatlı’da buluştu

ABONE OL
31 Mart 2017 11:01
0

BEĞENDİM

ABONE OL

https://youtu.be/Y9OhsiALHCI

Memur-Sen Polatlı Temsilciliğince geçtiğimiz gün Öğretmenevi’nde “Memur-sen’e davet, tercihimiz evet” konulu toplantı düzenlendi.

Ülke genelinde başlatılan “Memur-Sen’e davet, tercihimiz evet” kampanyası kapsamında, geçtiğimiz gün öğretmen evinde Memur-Sen Polatlı Temsilciliğince toplantı düzenlendi. Toplantıya; Ak Parti Ankara Milletvekili ve Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ile birlikte Ankara’daki sendikalardan temsilciler ile çok sayıda kamu görevlisi katıldı.

Memur-Sen’liler “Evet” toplantısında buluştu

Memur-Sen Polatlı Temsilciliğince geçtiğimiz gün Öğretmenevi’nde “Memur-sen’e davet, tercihimiz evet” konulu toplantı düzenlendi.

Ülke genelinde başlatılan “Memur-Sen’e davet, tercihimiz evet” kampanyası kapsamında, geçtiğimiz gün öğretmen evinde Memur-Sen Polatlı Temsilciliğince toplantı düzenlendi. Toplantıya; Ak Parti Ankara Milletvekili ve Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Hak-iş Konfederasyonu Polatlı Temsilcisi ve Öz Büro-iş Sendikası Ankara İl Genel sekreteri Yener Öztürk, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır, Memur-Sen Polatlı Temsilcisi İrfan Aytekin ve çok sayıda kamu görevlisi ile vatandaşlar katıldı.

Aytekin: “15 Temmuzun nöbetçisi, 16 Nisan’ın evetçisiyiz”

İlk olarak kürsüye gelen Memur-Sen Polatlı Temsilcisi İrfan Aytekin, yaptığı konuşmada; “Teşkilat olarak, milletten, adalet ve özgürlükten yana sorumluluk almaya devam ediyoruz. 15 Temmuz kalkışmasında tankların önüne atılan bizler yine aynı duruşla haykırıyoruz ki; biz memursenliler olarak 15 Temmuzun nöbetçisi, 16 Nisan’ın evetçisiyiz diyoruz.”ifadelerine yer verdi.

Kır: “Memur-sen’e davet, tercihimiz evet”

Sonrasında konuşan Memur-Sen Ankara İl Başkanı Mustafa Kır ise; “81 ilde ve 100’den fazla ilçede, ‘Memur-sen’e davet, tercihimiz evet’ toplantılarımız sürüyor. 16 Nisan’a kadar da bu toplantılarımız hızla devam edecek.”dedi. Memurların siyaset yapma yasağına değinen Kır; “Artık Türkiye’de siyaset yapmayan hiçbir fert kalmamıştır. İnşallah yeni anayasa değişikliğinin kabulünden sonra bu fiili siyaset hakkını yasal bir hakka dönüştürmemiz gerekiyor. Bunun bir değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.”ifadelerini kullandı.

Kaya: “Kurtuluş savaşını yeniden yaşıyoruz”

Daha sonra kürsüye gelen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya yaptığı konuşmada; batıyla yaşadığımız sorunların sadece bugünün değil geçmişten gelen bir sorun olduğunu, batının Türk uygarlığı ve medeniyetine hiçbir zaman saygılı olmadığını söyledi. Kaya; “Batı bize anaform yaratıkları olarak yani onlar evrimleşme sürecini tamamlamış, biz tamamlamamışız gibi bakar. Bugün, Çanakkale neyse Kurtuluş savaşı neyse onu yaşadığımızı düşünüyorum. O günkü ecdadımız bunu farkındaydı fakat biz belki bugün bunun farkında değiliz.”dedi.

Öztürk: “Anayasa Değişikliğine Tam Destek, Geleceğimiz İçin Evet”

Hak-iş Konfederasyonu Polatlı Temsilcisi ve Öz Büro-iş Sendikası Ankara İl Genel sekreteri Yener Öztürk ise yaptığı konuşmada; “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, 41 yıllık onurlu tarihimizde yeni ve demokratik bir Anayasa talebi her şart ve platformda gündemimizde olmuştur. Bilindiği üzere demokratik olmayan süreç ve aşamalardan geçirilerek yürürlüğe sokulan 1982 Anayasasının zaman içinde yapılan kimi değişikliklere rağmen anti-demokratik ruhu değiştirilememiştir. Türkiye’nin bu Anayasa ile özgür dünyada gideceği herhangi bir yol kalmamıştır. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, çalışanlar adına Türkiye’nin değişmesini ve dönüşmesini istiyoruz. Türkiye’nin değişmesinin ve dönüşmesinin yolunun demokratik hak ve özgürlükleri daha da geliştiren Yeni bir Anayasa’dan geçtiğini biliyoruz. Mevcut sistem çağdaş demokratik ülkelerde olduğu gibi yürütülebilseydi, teamüller yaşatılabilseydi, halkın iradesine saygı gösterip vesayet odakları tarafından müdahaleler yapılmasaydı, darbelerle karşı karşıya gelinmeseydi Türkiye bir arayış içerisine girmeyecekti. Türkiye’nin demokratikleşme yolunda attığı adımlan ve yeni anayasa çalışmalarını her zaman ve her platformda dile getiren HAK-İŞ Konfederasyonu olarak 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Anayasa Değişiklik Referandumunu Türkiye için ve geleceğimiz için önemli bir dönemeç olarak değerlendiriyor, “Anayasa Değişikliğine Tam Destek, Geleceğimiz İçin Evet” diyoruz.”dedi.

 

Gündoğdu: “Ya Çanakkale ruhu galip gelecek, ya gezizekalıların gezi ruhu galip gelecek”

Son olarak kürsüye gelen Ak Parti Ankara Milletvekili ve Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, yaptığı konuşmada 16 Nisan referandumu hakkında; “Bu bir siyasi parti seçimi değil” dedi. Gündoğdu; “Bu seçim gezi ruhuyla Çanakkale ruhunun ilham kaynağı olarak yansıdığı 15 Temmuz ruhunun mücadelesidir. Ya Çanakkale ruhu galip gelecek, ya gezizekalıların gezi ruhu galip gelecek. Üçüncü bir yol yok.”ifadelerini kullandı. Sonrasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayır gerekçelerine değinen Gündoğdu; “Rejim değişiyor, vatan bölünecek diyorlar. Eğer Kılıçdaroğlu’nun rejim değişikliğinden anladığı şey bir daha CHP diktatörlüğünün geri gelme ümidi ise o rejim 1950’de çok partili hayata geçince bitmiştir.”dedi. Anayasa’nın ilk dört maddesinin değiştirilmeyeceğini ve değiştirilmesinin teklif dahi edilemeyeceğini söyleyen Gündoğdu; HDP haricindeki hiçbir siyasi partiden böyle bir teklif gelmediğini, HDP’nin de sırtını PKK’ya dayayarak çukura gömülmeye devam ettiğini söyledi. Gündoğdu; “Batı neden Türkiye’deki bir referanduma açık bir şekilde taraf oluyor ve hayır diyor? CHP’nin Türkiye’de Türk milletine tepeden bakışı, aşağılayan tablo ne ise Avrupa’nın Türkiye’ye bakışı da sömürülecek ülke ve hasta adamdır.”dedi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.