DOLAR 8,86701.19%
EURO 10,47991.21%
ALTIN 499,051,70
BITCOIN 378281-3,16%
Ankara
15°

PARÇALI BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ÇIKIŞ – Köşe Yazısı

ABONE OL
30 Mart 2017 10:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

En zorudur kazanımlara veda etmek. En zorudur sevip, ulaşıp kaybetmek. Basit bir objeden tutun da değer verdiğiniz her ne ya da her kim ise. Korunaklı dünyanızda çok şeyi anlama ihtimali dahi bulunmazken bir de bakmışsınız ki terk edilmişliğinde çoğu şeyin ve çoğu insanın yapayalnızsınızdır. Size tek ihanet etmeyen gölgenizdir. Tam da arkanızdan takip eden. Uyar sözünüze ve her daim takibini sürdürür. Kötü gün dostudur. Yitip gider duygular zaman zaman. Yığınla duygu, binlerce düşünce ve elde kalan sayısız kazanımlarla

Hasret çekilesi bir âlem; içinde sayısız durağın ve mihenk taşının olduğu. Hani direksiyonda sevginin olduğu ve tanıdık yolcularla dolu olan. Es kaza bir eksik olsa kalkmaz duraktan ve bekler nihai yolcusunu. Kim midir onlar? Işıl ışıl parlayan gözleriyle mutluluk en öndedir. Arkasına neşe oturur ve tam da yanındadır huzur.
Ya aşk? O hangi nereye bineceğini kestiremez bir türlü. Gider ani bir kararla mutluluğun tam arkasına oturur ve tam da yola çıkacaklarken atarlar onu dışarı. Yalnız kalmıştır… Ve iki damla yaş süzülür gözünden. Terk edilmişliğin acısıyla… Ve bir sonraki dolmuşa biner. İçinde hasret, hüzün ve özlemin olduğu.  Tek yürek ve kırık hatıraların eşliğinde. Hayat da böyledir işte. Kestiremezsiniz ne olayları ne gidişatı ne de insanları. Kolaydır kaybetmek ve bir o kadar da zordur korumak kazanımlarınızı.
Bazen kahkahaya eşlik eder gözyaşları. Gülerken yaş gelir gözlerinizden. Mutluluktan ağlarsınız ve ne kahkahaya doyarsınız ne de mutluluğa. Çok insan vardır etrafınızda size eşlik eden ve dost geçinen. İyi gün dostları anlayacağınız. Başarılarınızın ardı arkası kesilmez, kucak açarlar size, sığınırsınız onların varlığına sözüm ona oysaki sığınan onlardır. Ve ani bir tökezlemede gölgeleri dahi kalmaz. Kala kalan tek gölgenizdir.
Kim neyi ne derece sonuna kadar idrak edip bir tanımlama ya da çözüm sunabilir hele ki yaşanmışlıklardan uzak ve bihaber ise. İstediğiniz kadar açın içinizi ve anlatın ne derece vakıf olabilirler mümkün atı olmayan onca sorunun cevabına. Acı habis bir ur gibidir. Katmerli sızısı dinmek bilmek ve yakar da yakar bağrınızı. Sürüp gider birbirine eklenen halkalar. Sanki kopmaz bir sıkılıkta ve lehimle kenetlenmişlerdir birbirine. Kırılmak bilmeyen, inatçı bir tutum gözeten onca bileşke. Komplike hatta sonun başlangıcı.
Tek kurtarıcınızı, içinizde yanıp yanıp sönen o ışık: Adı da umut ve tam yanında güçlü ışığıyla sizi yeniden yeni baştan yaratan nurlu ışık. Hep de öyle olmaz mı? Her birimizin hayatında kim bilir kaç kez elimizi tutmuştur görünmez bir güç: Farkında olalım ya da olmayalım. Zira çoğu kez anlamdan, bilmeden ve izahı mümkün olmayan bir vasıta yardımıyla düştüğümüz çukurdan kendi çabamızla çıktığımızı sanmışızdır.
Sabırdır ve zamandır ilacı yokluğun, acının, özlemin ve de hüznün. Yalnızlık bile devadır çoğu derde. Keza baş başa kaldığımız benliğimiz ile kendimizi keşfederiz bilinmezliklerimizin gölgesinde ve tanırız iç dünyamızı dış dünyanın karmaşıklıklarından arındırıp. Aklımızdır bizi insan yapan ve düşünmeye sevk eden. Ruhumuzdur asaletimizin göstergesi. Sevgidir menfi duyguların panzehiri. Ve inançtır umudun ana bileşkesi. Eşliğinde maneviyatın tek desteğimizdir İlahi Güç ve sınırsız dayanağımız ebediyete kadar. Ezelden bu yana ve sonsuzluğun ufkunda… sıkı sarılın inancınızla umutlara ve sizin olan yarınlara

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.