Ana sayfa GÜNDEM “Cepheden Kalbe Türküler” seslendirildi

“Cepheden Kalbe Türküler” seslendirildi

820
0
PAYLAŞ

Polatlı Belediyesi; 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü dolayısıyla ‘Cepheden Kalbe Türküler’ adlı Türk Halk Müziği konseri gerçekleştirdi.

Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümünde 13 Eylül Kültür Merkezi’nde dinleyiciler ile buluşan konserde; Polatlı Belediyesi Kültür Müdürlüğü’ne bağlı Türk Halk Müziği Korosu ve TRT Sanatçıları sahne aldı. Koro Şefi Rıdvan İnce’nin yönettiği konserde Polatlı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu Sorumlusu Mehmet Ayan sergilediği gösteri ile Sarı Zeybek adlı türküye eşlik etti. Anadolu’nun şahadet türkülerini dinleyiciler ile buluşturan Cepheden Kalbe Türküler konseri; bayraklarla gövde gösterisi yapan yüzlerce seyirci tarafından ayakta alkışlandı. Cepheden Kalbe Türküler Konseri’ni; Topçu ve Füze Okul Komutanı Hurşit Ağırcan, Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya,  Belediye Meclis Üyeleri ve yüzlerce vatandaş izledi.

​​​​​​​​​​​​​​Başkan Yıldızkaya Yaşlılar Haftasını Kutladı

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya; Polatlı Huzurevi’nden konseri izlemek için 13 Eylül Merkezi’ne gelen yaşlılara çiçek dağıtarak Yaşlılar Haftası’nı kutladı. Konseri protokolden takip eden Huzurevi sakinleri çalan türkülere eşlik ederek doyasıya eğlendi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın desteği ve Kültür Müdürlüğü ekibinin yoğun çalışması ile sahnelenen Cepheden Kalbe Türküler konseri, 13 Eylül Kültür Merkezi’ne gelen yüzlerce dinleyiciye duygusal anlar yaşattı. Türk Halk Müziği Korosu ve TRT Sanatçılarının sahne aldığı konsere Polatlı halkının yoğun ilgi gösterdi.