Ana sayfa GÜNDEM Efe, 17. ölüm yıl dönümünde dualarla anıldı

Efe, 17. ölüm yıl dönümünde dualarla anıldı

855
0
PAYLAŞ

OSB’nin Polatlı’ya kazandırılması yönünde büyük çabalar sarf eden ve ilk adımı atan, sanayici babası olarak bilinen İrfan Efe, ölümünün 17. yılında mezarı başında yad edildi.

Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nin kurucularından, Polatlı’ya yatırım yapma, insanları ikna etme konusunda hayli emeği olan, ilk fabrikanın direğini kendisi diken İrfan Efe ölümünün 17. yıl dönümünde düzenlenen törenle anıldı.

Ölümünün üzerinden 17 yıl geçmesine rağmen dostlarının ve ailesinin vefakârlığının örneği olarak geçtiğimiz gün saat 14.00’te şehir mezarlığında düzenlenen anma törenine Efe’nin ailesi, iş arkadaşları ve Organize Sanayi Bölgesi yönetimi birlikte katıldı. Toplumun yararına olacak birçok adım atan İrfan Efe 55 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Kuran tilavetiyle başlayan anma töreninin devamında dualar edildikten sonra ailesi tarafından törene katılanlara ikramlar dağıtıldı.

Vefat ettiği sırada Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti başkanı olan Efe’yi ailesi ve OSB yönetiminin organize ettiği ve geleneksel bir hale gelen bu anma töreninde duygusal anlar yaşandı. Törenin başında OSB başkanı Erol Ünal ve POLSİAD eski başkanı Ahmet Kardaş İrfan Efe ile ilgili söz alarak duygularını ifade ettiler. Gelini Esra Efe ise söz aldığı sırada hiç göremediği kayınpederi için gözyaşı dökerken “ Hayatımda hiç tanımadığım halde keşke görseydim dediğim ikinci insandır.”diyerek duygularını dile getirdi.