DOLAR 8,63750.11%
EURO 10,14150.2%
ALTIN 493,490,27
BITCOIN 3743984,31%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

05:19

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mıhçıoğlu’nda Kariyer Günleri 

ABONE OL
10 Mart 2017 08:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bilinçli Nesillerle Geleceğe Hazırlanmak” isimli meslek ve insani değerleri birleştiren proje kapsamında Polatlı Bedriye Halil Naci Mıhçıoğlu Ortaokulunda kariyer günleri etkinliği başladı.

“Bilinçli Nesillerle Geleceğe Hazırlanmak” isimli proje kapsamında Bedriye Halil Naci Mıhçıoğlu Ortaokulunda yapılan kariyer günleri etkinliği, geçtiğimiz gün Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’in katılımı ile başladı. Kaymakamlık mesleğinin konu edinildiği kariyer günlerinde Polatlı Bedriye Halil Naci Mıhçıoğlu Ortaokulu’nda başlayan Kariyer Günlerinde 8.sınıf öğrencileriyle söyleşi yapıldı. 6 şube yaklaşık 170 öğrencinin katıldığı programa, İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Okul Müdürü Talip Fener, Müdür Yardımcıları Cemil Birgin-Çağrı Yüksel ve öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Amaç; meslek seçiminde yardımcı olmak

Bedriye Halil Naci Mıhçıoğlu Ortaokulu Okul Müdürü Talip Fener programda yaptığı konuşmada; “Hızla değişen teknoloji dünyamızda mesleklerde kendilerini yenileyerek, değişmektedir. Günümüz koşullarında meslek tercihlerimiz ve mesleklere ulaşma yolları da bu değişimden payını almaktadır. Düşünce yapısının farklılaşan topluluklar, geleceğimiz olan çocuklarımız için meslek seçimlerinde yardımcı olmak, yeteneklerine göre mesleklerini belirlemek ve en önemlisi öğrencilerimize sevgi, saygı, sabır, özveri ve fedakârlık gibi insani değerlerimizin hangi mesleklerde daha iyi olunuru anlatarak mesleki hedeflerde başlattığımız projemizde 3.haftamız. Davetlerimize teşrif eden, bizi bilgilendirecek Kaymakamımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Tunçer, kaymakamlık mesleğini anlattı
Kariyer Günleri kapsamında Kaymakamlık mesleğinin anlatıldığı Kariyer Günlerinde Kaymakam Tunçer, kaymakamlık mesleğini anlattı, öğrencilerin sorularını yanıtladı.  Mesleğini anlatarak öğrencilerin meslek seçimine ilişkin tavsiyelerde bulunan Kaymakam Tunçer “Bakışlarınızdan, alkışlarınızdan hepinizi mutlu olduğunu görüyorum. Okulumuzda kariyer günleri kapsamında mesleklerin tanıtıldığı günde bende kaymakamlık mesleğini sizlere anlatacağım. Kaymakam, ilçede idareden yönetimden sorumlu olan kişidir. İlçedeki diğer kuruluşlarla gerekli koordinasyonu sağlayan, ilçe yönetiminde en iyi şekilde uygun yönetmeye çalışan kişidir. Kaymakam nasıl olunur? diye soracak olursanız; Ankara Üniversite Siyasi Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Kaymakamlık mesleğine sınavla girilmektedir. Siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler Fakülteleri ve bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtdışında en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak gerekiyor. Yazılı sınavlardan sonra, sözlü sınavlara giriyorsunuz. Kazandıktan sonra üç yıl boyunca kaymakam adayı stajı yapıyorsunuz. İlk 3 senelerinde kaymakam adayı olarak görev yapan kaymakam adaylarının meslekte ilerleme kaydedebilmeleri için İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavı kazanarak valilik emrine atanırlar.”dedi. Sonrasında Kaymakamın görevlerini anlatan Tunçer, öğrencilerde nasihatlerde bulundu ve söyleşi sonrasında öğrencilerle birlikte fotoğraf çekindiler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.