Ana sayfa GÜNDEM Ankarada Tiyatroda Bugün

Ankarada Tiyatroda Bugün

913
0

10 Mart 2017 Cuma

Gazetemizin bu köşesinde Ankara’daki Devlet ve Özel Tiyatroların günlük programlarını sizlere duyurmaya devam ediyoruz. İşte Ankara tiyatrolarının repertuarları… İlk olarak Büyük Tiyatro   “ IV. Murat ” adlı oyunun konusu:

Büyük Tiyatro IV. Murat Saat: 20:00

  1. Turan Oflazoğlu’nun Osmanlı İmparatorluğu içindeki saray entrikalarını kendine has üslubu ile anlattığı destansı ve değerli eseri IV. Murat, eylemsizliğinin ve sonrasında değişen durumlar karşısında gösterdiği eylemlerinin karşılığını sonuna kadar almış, tarihimizin en şaşırtıcı kişilerinden biridir. Sultan Murat çocuk yaşta tahta çıkmasından sonra yıllarca ülkenin yönetimini dolayısı ile kendisinin yönetimini, annesi Kösem Sultan’a bırakmıştır. Ülkede yaşanan kargaşanın önünü alabilecek, sipahiler ve yeniçerilerin başını çektiği zorbalara karşı önlem alıp onlarla savaşacak gücü ne kendinde ne de çevresinde bulamamıştır. Olgunluk döneminde ise karşımıza güçlü, otoriter, kesin kararlar verebilen bir padişah olarak çıkacaktır.

Diğer Tiyatrolardaki oyunlar: Akün Sahnesi – Tiyatro Makinesi Saat:11:00- Son Tango Saat: 20:00, Altındağ Tiyatrosu-Baş Belası Saat:20:00, Küçük Tiyatro- Ermişler ya da Günahkarlar Saat: 20:00, Cüneyt Gökçer Sahnesi – Çamaşırhane Saat:20:00, Oda Tiyatrosu- Kuğu’nun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi Saat:18:30, Ziraat Sahnesi- İyiyim Saat:20:00, Şinasi Sahnesi-  Arkadaş- Saat: 11:00, Annemin Son Çılgınlıkları 20:00, Stüdyo Sahne- Meraklısı için Öyle Bir Hikaye Saat:20:00

Bilet Fiyatları: Tam: 10 TL- İndirimli :6 TL