Ana sayfa GÜNDEM Suriyeliler Türkçe Öğreniyor

Suriyeliler Türkçe Öğreniyor

1120
0

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, geçtiğimiz gün eşi Aysel Tunçer ile birlikte Halk Eğitim Merkezinde Türkçe eğitimini sürdüren Suriyeli öğrencileri ziyaret etti.

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Eşi Aysel Tunçer, Halk Eğitim Merkezinde Türkçe eğitimi gören Suriyeli öğrencileri ziyaret etti. Yapılan ziyaretin ardından konuyla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Tunçer, “Halk Eğitim Merkezinde Türkçe dersi eğitimi gören Suriyeli misafirlerimizi bu gün ziyaret ettik. 20-25 öğrencimiz burada Türkçe eğitimine devam ediyor.” dedi.

Kaymakam Tunçer’den Suriyeli Öğrencilere Ziyaret

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, geçtiğimiz gün eşi Aysel Tunçer ile birlikte Halk Eğitim Merkezinde Türkçe eğitimini sürdüren Suriyeli öğrencileri ziyaret etti.

İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve Eşi Aysel Tunçer, Halk Eğitim Merkezinde Türkçe eğitimi gören Suriyeli öğrencileri ziyaret etti. Öğrencileri sınıflarında ziyaret eden ilçe Kaymakamı Tunçer, öğretmenlerden bilgi aldıktan sonra öğrencilerle bir süre sohbet etti. Yapılan ziyaretin ardından konuyla ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Tunçer, “Halk Eğitim Merkezinde Türkçe dersi eğitimi gören Suriyeli misafirlerimizi bu gün ziyaret ettik. 20-25 öğrencimiz burada Türkçe eğitimine devam ediyor.” dedi.

 Türkçe şiirler okuyup, sohbet ettiler

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer’in Eşi Aysel Tunçer ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Eğitimin, insanın en temel ve insani hakkı olduğunu, Türkçeyi öğrenmek için talebin Suriyeli mültecilerden gelmesinin de mutluluk verici olduğunu vurguladı. Tunçer; “Kursiyerler çok gayretli ve istekliler. Türkçeyi hızlı bir şekilde öğreniyorlar. Kursun sonunda Suriyeli vatandaşlarımız en azından okuyup yazabilecekler. Bu da kendileri için bundan sonraki hayatlarında büyük bir avantaj sağlayacak” dedi. Türkçeyi öğrenmekte olan kursiyerler ziyaret sırasında Türkçe şiirler okuyup, sohbet ettiler ve İlçemiz Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer’e ve Hanımefendiye, gösterdiği ilgiden dolayı kendilerine teşekkür ettiler. Halk Eğitim Merkezinde yapılan ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Emel Üneşi Kaymakam Tunçer ve eşine teşekkür ettiler.