DOLAR 8,86701.19%
EURO 10,47991.21%
ALTIN 499,051,70
BITCOIN 379969-2,05%
Ankara
15°

PARÇALI BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hacettepe binası Gazi’ye tahsis ediliyor

ABONE OL
3 Mart 2017 12:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediye Meclisi Mart ayı birinci birleşim birinci oturumu geçtiğimiz akşam Belediye Meclis Toplantısında gerçekleştirildi.

Mart ayının ilk meclis toplantısı geçtiğimiz gün Polatlı Belediyesi Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Başkanlığında yapıldı. Gündemde 12 madde yer aldı. Hacettepe Üniversitesi ve Gazi Üniversitesinin aralarında imzaladığı protokol ile boşalan Hacettepe Meslek Yüksek Okulu binasının Gazi Üniversitesine tahsisi konusu Mart ayı ilk meclis toplantısının gündeminde yer aldı. Madde, oy birliği ile plan bütçe komisyonuna havale edildi. Hacettepe Meslek Yüksek Okulu binasının Gazi Üniversitesine 5 yıllık tahsisi gerçekleşmesi durumunda, Gölbaşı’nda bulunan Gazi Üniversitesi Polatlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu 1500 öğrencisi ile Polatlı’da eğitime devam edecek.

Caddeye “Azmi Küçük” adı verilmeyecek

Mart ayı ilk meclis toplantısının gündeminde şu maddeler yer aldı: “Prim Borcuna Karşılık Taşınmaz Satışı” ile ilgili konunun müzakeresi, “Bina Tahsisi Hk.”ile ilgili konunun müzakeresi, “140071 Ada 10 Parsel ve 140074 Ada 2,3 Parsellere Ait İmar Plan Tadilatı Hk.” İle ilgili konunun müzakeresi. “Kocahacılı Mah. TCDD Kamulaştırması Hk.” İle ilgili konunun müzakeresi, “Kuşçu Mahallesi 101 Ada 38 ve 39 Parseller (mera)” ile ilgili konunun müzakeresi, “Gençler için Eğitim ve Bilgilendirme Seminerleri” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Sokak İsmine Azmi KÜÇÜK İsminin Verilmesi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Hava Kirliliği için Alınacak Önlemler” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi,
engelliler komisyonuna havale olunan; “Engelli Vatandaşlarımızın Yaşam Şartlarını Kolaylaştırmak için Alınacak Tedbirler” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “İlçemizdeki Sinyalizasyon sistemlerinin Gereksiz Olanlarının Kaldırılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Madde Bağımlılığına Karşı Alınacak Önlemler” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Köylerdeki Tarımsal Faaliyetlerinin Araştırılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi. Polatlı Anadolu Lisesinin bulunduğu caddeye Azmi Küçük’ün isminin verilmesi ise resmi işlemlerde sorun yaratacağından uygun bulunmadı. Merhum Öğretmen Azmi Küçük’ün adı, yeni yapılacak yerlerden birine verilecek.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.