Ana sayfa GÜNDEM   Referandum öncesi huzur toplantısı

  Referandum öncesi huzur toplantısı

1161
0

 

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan referandumun huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesi için dün Emniyet Müdür Yardımcısı Ahmet Çevik başkanlığında toplantı düzenlendi.

16 Nisan anayasa değişikliği referandumu için propaganda süresi 16 Şubat’ta başladı. Yapılacak propagandalar hakkında uyulması gereken kuralların konuşulması amacıyla dün merkez mahalle muhtarları ve emniyet görevlileri bir araya geldi. Asayiş büro amirliğinden Sıtkı Ceylan tarafından referandum propagandalarında uyulması gereken kurallara ilişkin sunum yapıldı. Muhtarlar, üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini söyledi.

18 yaşından büyük herkes kapı kapı gezerek broşür dağıtabilecek

Ceylan, yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi: 16 Nisan günü asayiş görevlileri haricinde silah taşınmayacak. Aynı gün kahvehaneler, internet kafeler ve eğlence merkezleri kapalı olacak. 16 Şubattan itibaren herkes seçim propagandası yapmakta serbest. 18 yaşından büyük herkes kapı kapı gezerek broşür dağıtabilecek. Bayrak asma süreci 27 Marttan sonra başlayacak. Açık alanlarda yapılacak propaganda güneşin doğuşu ile başlayıp güneşin batışından iki saat sonraya kadar devam edecek. Kapalı yerlerdeki toplantılar ise saat 24.00’e kadar yapılabilecek. Seçim büroları da sabah 9’dan gece 23’e kadar açık olabilecek. Hoparlörlü propagandalar ise İlçe Seçim Kurullarınca ortak belirlenen yer ve saatlere göre sabah 10.00-12.00, öğleden sonra 14.00-16.00 olarak yapılacak.