Ana sayfa GÜNDEM Minik öğrenciden büyük başarı

Minik öğrenciden büyük başarı

1940
0

İlçemiz Zafer Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi Ayşenaz Taşkın, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Artistik Jimnastik branşında üçüncülük başarısı elde etti.

İlçemizde son dönemde müthiş bir ivme yakalayan okul sporları; yüzlerce öğrencinin gerek bireysel gerek takım sporları olarak katılımı ile hız kesmeden her geçen gün üstüne koyarak ilerlemeye devam ediyor. Yaklaşık 3 yıldır jimnastik ile ilgilenen Ayşenaz yeterli imkanları bulamadığı için kısa bir dönem Ankara’ya kulüp sporcusu olarak gidip gelmiş ancak eğitim ve yol problemleri nedeni ile tekrar Polatlı’daki spor salonuna dönmüştü. Ayşenaz şu an jimnastik hocası Çiğdem hoca ile birlikte çalışmalarına devam ediyor. Ayşenaz, Zafer Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi olarak artistik jimnastik küçükler kategorisinde 3. olarak okulunu ve ilçemizi başarı ile temsil etti. Polatlı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Yeni Kapalı Spor Salonu’nda özellikle 4-12 yaş arası yeteneği olabilecek çocukların jimnastik için ücretsiz çalışma imkânı bulunuyor.

Minik sporcudan Kaymakam Tunçer’e ziyaret

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, 21 Şubat 2017 tarihinde Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Artistik Jimnastik branşı müsabakalarında ilçemizi temsil ederek 3.’lük madalyasını ilçemize kazandıran Ayşenaz Taşkın ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Dönmez ve jimnastik hocalarını makamında kabul etti. Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ziyarette yaptığı açıklamada; “Göstermiş olduğu başarılarından dolayı Ayşenaz’ı tebrik ediyorum. Daha fazla çalışarak ülke genelinde ve yurt dışı müsabakalarına katılarak ilçemizi ve ülkemizi ve ülkemizi en iyi derecede temsil edeceğine inanıyorum.”dedi.