Ana sayfa GÜNDEM Akgül Ekin Mahallesi Aile Merkezi’nde

Akgül Ekin Mahallesi Aile Merkezi’nde

910
0

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Ekin Mahallesi’nde inşaatı devam eden Aile Merkezi’nin inşaatını gezerek projenin gidişatı hakkında bilgi aldı.

Toplam 2 bin 250 metrekarelik kapalı alana sahip aile merkezi inşaatında planları üzerinde de incelemelerde bulunan Akgül, “Hizmete başlayan bütün aile merkezlerimiz şu anda tam kapasiteli olarak hizmet veriyor. Bizlerde bu merkezlerin sayılarını artırıyoruz.” dedi. 3 kattan oluşan aile merkezi en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Proje gezisinde Akgül’e Ak Parti Mamak İlçe Başkanı Muhammet Abdullah Özer, Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri eşlik etti.

Tasarım son derece kapsamlı

Ekin Mahallesi Aile Merkezi hem mimari özellikleri hem de tasarımıyla ön plana çıkıyor. Aile merkezinin her katında farklı bir etkinlik alanı bulunacak. Merkezin ilk katında biçki dikiş odası, el sanatları merkezi, bilgisayar odası ile spor salonu, soyunma odaları ve duşların yer alması planlanırken, ikinci katında derslikler bulunuyor. Aile merkezinin çatı katında ise 60 kişilik seminer salonu ile yabancı dil ve internet odaları bulunacak.