DOLAR 8,51340.99%
EURO 10,03000.54%
ALTIN 479,81-1,27
BITCOIN 4089650,11%
Ankara
17°

KAPALI

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Polatlı tanıtımında yeni bir adım

ABONE OL
23 Şubat 2017 10:07
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2013 yılında Ankara’nın saygın kolejleri içinde yer alan Güç Koleji, Amerikan Kültür Eğitim Kurumları Polatlı Şubesi girişimleri ile Polatlı’ya gezi düzenledi.

Amerikan Kültür Eğitim Kurumları Polatlı Şubesi, Ankara’da danışmanlık yaptığı okullara Polatlı’yı tanıtıyor. Polatlı’nın tanıtımı amacı ile düzenlenen gezilerin ilki dün Ankara Güç Kolejinin katılımı ile gerçekleştirildi. Güç Kolejinden 70 öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte 100’e yakın kişi iki otobüs ile dün Polatlı’ya geldi.

Polatlı tanıtımında yeni bir adım

2013 yılında Ankara’nın saygın kolejleri içinde yer alan Güç Koleji, Amerikan Kültür Eğitim Kurumları Polatlı Şubesi girişimleri ile Polatlı’ya gezi düzenledi.

Amerikan Kültür Eğitim Kurumları Polatlı Şubesi, Ankara’da danışmanlık yaptığı okullara Polatlı’yı tanıtıyor. Polatlı’nın tanıtımı amacı ile düzenlenen gezilerin ilki dün Ankara Güç Kolejinin katılımı ile gerçekleştirildi. Güç Kolejinden 70 öğrenci ve öğretmenleri ile birlikte 100’e yakın kişi iki otobüs ile dün Polatlı’ya geldi. Düzenlenen gezide ilk olarak Cumhuriyet meydanına gelen öğrenci ve öğretmenleri, Amerikan Kültür Polatlı Şubesinden Belkıs Çağla Özbay ve Fuat Turgut tarafından karşılaşarak Polatlı Belediyesi Uluğbey Bilim Merkezi ve Gökevi’ne doğru yola koyuldular. Burada Uluğbey Bilim Merkezi ve Gökevi personeli tarafından karşılanan topluluk, personeller rehberliğinde gruplar halinde bilim merkezi ve gökevini gezdiler. Öğrenciler ve Öğretmenler, beklentilerinin çok üzerinde bir merkezle karşılaşmanın mutluluğunu yaşayarak bu merkezi Polatlı’ya kazandıran Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’ya tebrik ve teşekkürlerini ilettiler.

“İyi ki gelmişiz!”

Gezi ile ilgili düşüncelerini dile getiren Güç Koleji Müdür Yardımcısı Hakan Kabasakal; “Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, sanat ve akademik başarıyı yakalamak için bilime önem veren önemli bir kolejiz. Polatlı’da faaliyet gösteren Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları öncülüğünde bu ortak gezi projemizi gerçekleştiriyoruz. Beklediğimiz daha verimli bir gezi oldu. Biz daha basit bir merkezle karşılaşmayı beklerken gördüklerimiz karşısında çok fazla etkilendik. Mayıs ayı gibi bu sefer ilkokullarımızla birlikte tekrar gelmeyi düşünüyoruz. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları Polatlı Müdürü Fuat beye teşekkür etmek istiyorum, iyi ki gelmişiz.”diyerek memnuniyetlerini ifade etti.

“Polatlı’yı tanıtmak adına üzerimize düşeni yapacağız”

Organizasyona öncülük eden Amerikan Kültür Polatlı Şubesi Kurum Müdürü Fuat Turgut ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Burada yapmak istediğimiz şey sadece bir binayı bir alanı gezmek değil, aynı zamanda Polatlı’nın önemli değerlerinden birini ziyaret etmek. Ankara Güç Koleji, akademik başarı oldukça yüksek bir okul. Biz Amerikan Kültür Eğitim Kurumları olarak başka bir eğitim kurumu ile işbirliği içerisinde onları burada ağırlamaktan mutluluk duyduk. Sayın Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya beyefendiye, eğitim adına Polatlı’ya bu inanılmaz eseri kazandırdığı için çok teşekkür ediyoruz. Biz de bu eserleri ve Polatlı’yı tanıtmak adına üzerimize düşeni yapacağız. Öncelikle Ankara’da danışmanlığını yaptığım birçok eğitim öğretim kurumu var, onlar da zaman içerisinde ziyarette bulunacak. POTA ile de işbirliği içerisinde Polatlı’nın tanıtımına katkı sağlayacağız.”dedi. Ankara Güç Koleji Öğrenci ve Öğretmenleri daha sonra Polatlı’nın tarihi alanlarını tanımak üzere Gordion’a doğru yola çıktılar. Polatlı Belediyesi Uluğbey Bilim Merkezi ve Gökevi personelleri ziyaretçilere teşekkür ederek onları uğurladı.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.