DOLAR 8,6353-0.22%
EURO 10,15530.21%
ALTIN 491,49-0,07
BITCOIN 3840124,88%
Ankara
13°

HAFİF YAĞMUR

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Velilere “Çocuk İhmali” Eğitimi

ABONE OL
18 Şubat 2017 10:59
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce, dün 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans salonunda velilere ve okul aile birliği üyelerine yönelik; çocuk ihmali ve istismarı ile araç takip sistemleri konulu eğitim verildi.

İlçemizde geçtiğimiz hafta Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okul idarecileri ve okul aile birliği üyelerinin bir araya getirildi toplantılar yapıldı. Yapılan toplantılarda okullarla ilgili öncelikli sorunlar belirlendi. Bunun üzerine bir çalışma rotası hazırlayan İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, dün yapılan toplantı ile yapılacak olan eğitim çalışmaları ve etkinlikler için ilk adımı attı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve İlçe Çocuk Komisyonu Üyelerinin katılımı ile dün 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans salonunda “Çocuk İhmali ve İstismarı” ve “Araç Takip Sistemleri” konulu seminer düzenlendi.

Milli Eğitim’den “Çocuk İhmali” Eğitimi

Polatlı İlçe Emniyet Müdürlüğünce, dün 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans salonunda velilere ve okul aile birliği üyelerine yönelik; çocuk ihmali ve istismarı ile araç takip sistemleri konulu eğitim verildi.

İlçemizde geçtiğimiz hafta Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile okul idarecileri ve okul aile birliği üyelerinin bir araya getirildi toplantılar yapıldı. Yapılan toplantılarda okullarla ilgili öncelikli sorunlar belirlendi. Bunun üzerine bir çalışma rotası hazırlayan İlçe Milli eğitim Müdürlüğü, dün yapılan toplantı ile yapılacak olan eğitim çalışmaları ve etkinlikler için ilk adımı attı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç ve İlçe Çocuk Komisyonu Üyelerinin katılımı ile dün 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu Konferans salonunda “Çocuk İhmali ve İstismarı” ve “Araç Takip Sistemleri” konulu seminer düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan seminerin ilk bölümünde Polatlı Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Demet Bişkin tarafından “Çocuk İhmali ve İstismarı” hakkında sunum yapılırken, ikinci bölümünde ise Arvento Araç Takip sistemleri Kamu ve Kurumsal Müşteri Sorumlusu Begüm Uğur tarafından “Araç Takip Sistemleri” konulu sunum yapıldı.

Etkinlikler, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulunda yapılacak

Seminerde açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, öncelikle seminerin yapıldığı salon hakkında bilgi verdi. Kılıç; “Şu an çatısı altında bulunduğumuz kurum 15 Temmuzdan önce, devletimizin milletimizin varlığına ve bekasına göz dikenler tarafından işgal edilen ve eğitim kurumu olarak kullanılan bir yerdi. 15 Temmuz sonrasında devletimiz bu kurumları, öncelikli olarak eğitim kurumu olması amacıyla hazineye devretmesi ve sonrasında da Milli Eğitim Bakanlığımıza devretmesi ile yapmış olduğumuz planlamalar sonucunda bir okul haline dönüştürdük. 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri İlkokulu adını verdik. 15 Temmuz devletimizin çıkarmış olduğu yasa ile bir gün olarak da ilan edildi ve artık bu tarihte etkinlikler düzenlenecek. 15 Temmuz tarihinde cereyan eden hadiseleri hiçbir zaman unutmayacağız. Bugün bu etkinliği burada düzenledik ki çok değerli Polatlı halkımız, basınımızın da yansıtması ile böyle güzel ve devasa bir salonun bulunduğunu ve etkinliklerin burada yapılacağını bilsinler.”şeklinde konuştu.

Gazi Üniversitesi ile eğitim çalışması

Konuşmasının devamında yapılacak olan seminerler hakkında bilgi aktaran Kılıç; “Sayın Kaymakamımız öncülüğünde geçtiğimiz hafta, ilkokul, okul öncesi, ortaokul ve lise müdürlerimiz ve okul aile birliği üyelerince toplantılar gerçekleştirdik. Sayın Kaymakamımız yoğun programından dolayı bugün buraya katılamadı fakat bundan sonra birçok programımız olacak ve kendisi her zaman olduğu gibi bizimle beraber olacak. Söz konusu eğitim olduğunda Sayın Kaymakamımızın her zaman desteklerini gördük. Sizlerle yapılmış olan toplantılarda gündeme gelen bazı konuları içselleştirdik. Bunu bir vazife olarak gördük ve bu anlamda da ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri ile görüşmeler başlattım. Hafta içinde Gazi Üniversitesi Polatlı Dekanımızı ziyaret ettim. İlçemiz adına eğitim öğretim faaliyetlerinin olumlu yürütülebilmesi için etkin anne baba rolleri, ergenlik sorunlar ve diğer sorunlar hakkında geliştireceğimiz davranışlar hakkında ne yapabileceğimizi konuştuk. İlçemizde hem öğrencilere hem de velilerimize yönelik bir eğitim çalışması gerçekleştirdik. Akademisyenlerimiz tarafından verilecek etkin ve içeriği zengin olan bir eğitim çalışması planlıyoruz.”dedi.

Eğitim adına güzel işler yapılacak

Konuşmanın sonunda etkinliklerin amacına değinen Kılıç, “Bu etkinlikte amacımız geniş bir kitleye ulaşarak farkındalık yaratmak. Okul idarecilerimize desteğinizi en üst seviyede görmek istiyoruz ki böylece bizler Polatlı ilçemizde eğitim adına daha güzel işler yapabilelim. Sizin yönlendirme ve taleplerinizle yapacağız. Bizim tek gayemiz çocuklarımıza kitabi bilgiler kazandırmak değil, asıl amacımız hayatı öğretebilmektir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket edip çocuklarımıza nasıl iyi insan olunur, bunları öğretebilmeyi, bunları davranış haline getirebilmeyi amaç haline getiriyoruz. Bugün bu etkinliği yapacaklarımızın birinci adımı olarak görün.”ifadelerine yer verdi.

 

 

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.