DOLAR 8,56580.06%
EURO 10,1252-0.02%
ALTIN 496,590,30
BITCOIN 3411787,01%
Ankara
24°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Tunçer Başkanlığında; Okul-Aile İlişkileri

ABONE OL
11 Şubat 2017 10:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında, Bağımsız Anaokulları müdürleri, İlkokul Müdürleri ve okul aile birliği üyeleri okulların sorunlarını görüşmek üzere toplandı.

İlçemizde Eğitim Öğretim faaliyetlerini sürdüren İlkokul, Ortaokul, Lise ve Bağımsız Ana okullarının müdürleri ve Okul-Aile Birliği Yönetimi ile okulların genel durumunu görüşmek, okul aile ilişkilerini paylaşmak, çocukların ihtiyaçları ile ilgili paylaşımda bulunmak üzere, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında toplantı yapıldı. Kaymakam Tunçer’in başkanlık ettiği bu toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, ilgili şube müdürleri, Çocuk Koruma komisyonunda görevli tüm üyeler katıldı. Toplantılar dün Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılmaya başlandı. İlk toplantıya İlkokul ve Bağımsız Anaokulu Müdürleri ile okul aile birliği üyeleri katıldı.

 

Kurumlar, Okul Aile Birliği ile bir arada

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer başkanlığında, Bağımsız Anaokulları müdürleri, İlkokul Müdürleri ve okul aile birliği üyeleri okulların sorunlarını görüşmek üzere toplandı.

İlçemizde Eğitim Öğretim faaliyetlerini sürdüren İlkokul, Ortaokul, Lise ve Bağımsız Anaokullarının müdürleri ve Okul-Aile Birliği Yönetimi ile okulların genel durumunu görüşmek, okul aile ilişkilerini paylaşmak, çocukların ihtiyaçları ile ilgili paylaşımda bulunmak üzere, Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer Başkanlığında toplantı yapıldı. Kaymakam Tunçer’in başkanlık ettiği bu toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, ilgili şube müdürleri, Çocuk Koruma komisyonunda görevli tüm üyeler katıldı. Toplantılar dün Kaymakamlık Toplantı salonunda yapılmaya başlandı. İlk toplantıya İlkokul ve Bağımsız Anaokulu Müdürleri ile okul aile birliği üyeleri katıldı. Toplantılar, Ortaokul ve Lise Müdürleri ile okul aile birliği üyelerinin katılımıyla yapılacak, toplamda üç gün sürecek.

Servis araçlarının denetimi görüşüldü

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, yapılan toplantının içeriği hakkında bilgi verdi. Müdür Kılıç; “2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı ikinci yarıyılı bu pazartesi günü itibariyle başladı. 9 Hazirana kadar devam edecek olan Eğitim Öğretim dönemimizde, okullarımızda yürütülen iş ve işlemleri, yapılacak çalışmalarımızı, okullarımıza devam edecek öğrencilerimizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim ortamlarına kavuşması için yürütülecek olan çalışmaları ve tedbirleri görüşmek, ayrıca okul kantinlerimizin işleyişi, denetimi, düzeni hakkında görüşmek amacıyla toplandık. Okullarımıza ilçe içerisinden ve taşradan, ihalesini bizim yürüttüğümüz servis araçlarımızla ulaşım sağlıyorlar. Bunun yanında ayrıca okul aile birliği ve velilerimizin inisiyatifi ile seçilen servis araçları ile okullarımıza gelen öğrenciler var. Bu araçların kontrolü, denetimi ve bunlarla ilgili konuşmalar yapacağız. Birinci dönemden itibaren planladığımız bu toplantıyı bugün faaliyete geçirmiş oluyoruz. Bizlere bu anlamda önderlik yapan, yolumuzu açan ve her türlü katkıyı sunan Sayın Kaymakamımıza teşekkür ediyorum.”şeklinde bilgi verdi.

Tunçer; “Yerinizi ve öneminizi lütfen bilin”

Toplantıya Başkanlık eden Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, yaptığı konuşmada okul aile birliğinin öğrenciler için önemine değindi.  Kaymakam Tunçer; “Okul aile birliklerinin temel amacı, okulla veliler arası temel iletişimi sağlamaktır. Bu anlamda çocuklarımızın eğitim ve öğretimini sürdürürken okul aile birliklerine önemli görevler düşüyor. Okul aile birliklerine ben gerçekten önem veriyorum, çünkü eğitim öğretimi sürdürürken okul idarecilerimizle birlikte okul aile birliklerine de büyük görev düşüyor. Daha önce okul müdürlerimizle bu toplantıları yaptık. Okul idarecilerimize, okul aile birliklerine gereken hassasiyetin gösterilmesini söyledim. Öncelikle sizlere okullarımızda mutlaka bir yer tahsis edilecek. Mümkün olduğunca okula her gün biriniz gidin. Okullarda velilerle görüşün, gördüğünüz eksikleri idarecilerle paylaşın. Bizlerin amacı çocuklarımıza eğitim ve öğretimi en iyi şartlarda verebilmektir. Okullardaki eksiklikleri aylık rapor halinde okul idaresine sunun. Bu iletişimi sağlayacak olan sizlersiniz, yerinizi ve öneminizi lütfen bilin.”dedi.

Üç okul, zorunlu hizmet kapsamına alındı

Kaymakam Tunçer, yaptığı konuşmada tekli eğitim sistemine geçiş ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Tunçer; “Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Yavuz Selim İlkokulu ve Esentepe ortaokulu şu anda zorunlu hizmet kapsamına giren okullarımız oldu. Buralarda artık öğretmen eksiği olmayacak. Bu okulların ihtiyaçları büyük bir oranda giderilmiş olacak, eğitim daha kaliteli hale gelecek. İlçemizdeki okullarda derslik ihtiyaçları göz önüne alınarak Sayın Valimiz başkanlığında bir toplantı yaptık. Sayın Başbakanımızın talimatı ile bildiğiniz gibi 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren tekli eğitim sistemine geçilecek. Bazı okullarımızda çok aşırı bir yüklenme var ve sabahçı öğlenci olarak eğitim öğretime devam ediliyor. Yeni yapılacak derslikler ve FETÖ’den el konulan okullar ile birlikte, öğrenci kayıt alanları yeniden belirlenerek bu okullarla önümüzdeki eğitim öğretim yılında Polatlı ilçesi olarak tekli eğitim öğretime geçmeyi planlıyoruz. İlk geçen ilçelerden biri olmayı hedefliyoruz. Şu anda derslik ve öğrenci sayıları ile bu bize yeterli olacak gibi görünüyor. Şehitlik, Hacettepe tarafı ve birkaç yere daha yeni okullar yapılaması planlandı.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.