DOLAR 8,3947-0.13%
EURO 9,9778-0.05%
ALTIN 488,970,00
BITCOIN 318601-0,94%
Ankara
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Aydın; “Uyumlu bir şekilde çalışıyoruz”

ABONE OL
10 Şubat 2017 11:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Polatlı Yeni Temsilciliği kurum ve kuruluş ziyaretlerine devam ediyor.

ASMMMO Polatlı yeni Temsilcisi Semih Aydın ve yönetim kurulu üyeleri, dün Polatlı Vergi Dairesi Müdürü Gültekin Erdoğmuş ve SGK Polatlı Müdürü Mesut Baş’ı ziyaret etti. Vergi Dairesi ziyaretinde Müdür Erdoğmuş ile görüşen Aydın; “Biz Polatlı’da çalışan serbest muhasebeci ve mali müşavirler olarak işimiz gereği sık sık buluştuğumuz Vergi Dairesi Müdürümüz Sayın Erdoğmuş ile yıllardır uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.”dedi. Polatlı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirleri daha sonra SGK İlçe Müdürü Baş’a ziyarette bulundu. Polatlı Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirleri Sosyal Güvenlik Kurumu İlçe Müdürlüğü ile Maliye Bakanlığı’nın vergi borcu yapılandırmadaki detayları açıklamasıyla birlikte konuyla ilişkin görüşme yapmak üzere bir araya geldiler.

“Mükelleflerimiz bazen koşulları ve indirimleri takip etmekte zorlanıyor”

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 6736 Sayılı Kanun Genel Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, kanun kapsamında yapılandırma için başvuruda bulunan ancak ödemelerini süresinde ödemeyerek kanun hükümlerini ihlal eden borçlular, ödeme yapmaları gereken tarihten 27 Ocak 2017 tarihine kadar geçen süre için hesaplanacak geç ödeme zammıyla birlikte ödemelerini 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yaparak, kanundan yaralanmaya devam edebilecek. Öte yandan borçluların peşin veya taksitli ödeme tercihine bakılmaksızın, yapılandırılan tutarların tamamını bu yılın mayıs ayı sonuna kadar ödemeleri halinde Yİ-ÜFE tutarından yüzde 50 indirim yapılacak. Ayrıca, taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi nedeniyle hesaplanan katsayı tutarları, alacağın tamamının ödenmesi halinde tahsil edilmeyecek, tahsil edilmiş olan tutarlar ile bu tutarlar üzerinden hesaplanarak tahsil edilmiş geç ödeme zamları red ve iade edilecek. Daha önce peşin ödemelerini indirim uygulanmaksızın ödeyenlere, 31 Aralık 2017 tarihine kadar yazılı olarak talep etmeleri durumunda, fazla ödenen tutarlar, ilgili mevzuat hükümlerine göre iade edilecek. Görüşme sırasında vergi mükellefleriyle ilgili bu konularda sürekli değişen koşulların yeniden yapılandırılması gerektiğini vurgulayan Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO)  İlçe temsilcisi Semih Aydın “mükelleflerimiz bazen koşulları ve indirimleri takip etmekte zorlanıyor” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.