Ana sayfa GÜNDEM Yardımseverler’e Öneri

Yardımseverler’e Öneri

1024
0

İlçemizden bir emekli öğretmen, Yardımseverler Derneği Polatlı Şubesinin “Her Apartmanla Bir Öğrenci Okutuyoruz” projesi hakkında konuştu.

İlçemizde bir Emekli Öğretmen, Yardımseverler Derneği Polatlı Şubesinin kampanyası hakkında konuştu. Yapılan açıklamada; “Bu proje, ülkemizin geleceğini ilgilendiren ve halkımızın gönlünden geçen bir düşünce. Ama uygulamada bazı zorlukların yaşanabileceği öngörülebilir. Çünkü 1-Apartman yaşamı ve komşuluk ilişkileri bu iyi niyetle düşünülen projede başarı oranını azaltabilir. 2- Her apartmanda bir kişinin bu görevi üstlenmesi gerekir. Bu kişinin de her ay para toplaması emek ve zaman gerektirir. Para istemenin zorluğu da ayrı bir konu. 3- İlçemizde apartmanda oturmayan pek çok aile var. Bunlarda yardım yapmak isteyebilirler.”denildi.

“Polatlı Yardımseveri hesabı”

Açıklamanın devamında; “Yardım edecek insanların mutlaka bir banka hesabı vardır. Hangi banka olursa olsun her bankada otomatik ödeme talimatı verilebilir. Örneğin benim hesabımdan her ay kredi kartı ya da banka kartımdan Polatlı Yardımsevenler Derneği hesabına X TL ödeme yapılsın talimatını bir kez verenler başka emek zaman harcamazlar. Bunun için her bankaya Polatlı Yardımsevenler Derneği hesabı açılması gerekir. Bu talimat gün belirlenip birlikte 10-15 kişi ilgili bankaya gidilerek verilebilir.  Bankalardan önceden randevu alınırsa bekletme olayı ortadan kalkar. Her banka bu görevi severek üstlenir. Ayrıca yardım yapanları tanımlamak için Yardımsever ya da Polatlı Yardımseveri gibi isimler kullanılabilir. Her yardımsever plaketle de ödüllendirilebilir.”ifadeleri yer aldı.