DOLAR 8,4396-0.21%
EURO 10,0747-0.32%
ALTIN 492,43-0,93
BITCOIN 3518957,88%
Ankara
31°

AÇIK

17:10

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Demir; “CHP İlçe Başkanını Kınıyoruz”

ABONE OL
7 Şubat 2017 09:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Başkanı Aysel Demir, Suriyelilere verilen yardım kartlarıyla ilgili basın açıklamasında bulundu, İlçe Teşkilatı olarak bir ilgilerinin bulunmadığını, CHP İlçe Başkanı Selami Ovacık tarafından yapılan açıklamanın bir algı operasyonu olduğunu söyledi.

Avrupa Birliği, Türkiye’deki mülteciler için öngördüğü 348 milyon euro hacmindeki en büyük yardım kampanyasını geçtiğimiz hafta başlatmış ve söz konusu yardım kartları Polatlı’da da dağıtılmaya başlanmıştı. Bunun ardından CHP ilçe Başkanı Selami Ovacık, yardım kartlarının harcanacağı mağazaların kayırma yolu ile seçilmiş esnaf olduğunu iddia etmiş ve bununla ilgili Ak Parti İlçe teşkilatından bir açıklama istemişti. Beklenen açıklama Ak Parti İlçe Başkanı Aysel Demir’den geldi. Demir, konuyla ilgili hiçbir ilgilerinin bulunmadığını, bu açıklamanın bir karalama siyaseti olduğunu söyledi. Demir, dün yaptığı açıklamada; “Bir Avrupa Birliği projesi olan, Suriyeli ailelere gıda, giyim ve ev eşyaları dağıtma hizmeti üzerine proje geliştirip çalışan Nagis Bilişim Danışmanlık Ltd. Şirketi, parti teşkilatımızın herhangi bir katkısı, dahil ve iştiraki olmadan, Polatlı esnaflarını Suriyeli ailelere yapılacak yardım projesinde yer alıp almak istemedikleri ile ilgili olarak gezmişler ve gezdikleri esnafların pek çoğu firma yetkilisini ciddiye dahi almamış ve olumlu cevap vermemişlerdir. Buna karşılık teklif sunulan 21 firmadan sadece 3 tanesi olumlu cevap vererek söz konusu projede yer almak istediğini beyan etmişlerdir. Hal böyle olunca AK Parti İlçe Teşkilatını bazı esnafları kayırmakla suçlamak akla, mantığa ve insafa hiçbir şekilde sığmamaktadır. Bundan dolayı CHP İlçe Başkanının partimizle ile ilgili olarak yapmış olduğu algı operasyonunu şiddetle kınıyoruz.”dedi.

“CHP İlçe Başkanı, teşkilatımızı emek hırsızlığı ile suçladı”

Demir, açıklamasının devamında; “Siyaset ve muhalefet yapmak aslı astarı olmayan bilgilerle dedikodu yapmak değil, aksine işin aslını araştırmak, delil elde ederek konuşmak demektir. Partimizle veya herhangi bir başka partiyle de ilgisi olmayan hatta özellikle siyaset üstü iş yapan bir firmayı da sırf ki bize vurmak için karalayan bir siyaset doğru siyaset değildir. İlçe başkanlığımız yukarıda adı geçen firmayla ne iletişime geçmiş ne de herhangi bir esnafımızı koruyup gözetmiş ne de yaptığı faaliyetlerden haberdar olmuştur. CHP İlçe Başkanı daha önce de Kosgeb kredileri ile ilgili olarak da aynı algı operasyonuna imza atmış ve ilçe teşkilatımızı asılsız suçlamalarla itham etmişti. Ve daha sonra yapılan ithamların ne kadar haksız ve yersiz olduğu anlaşılmıştı. CHP İlçe Başkanı, teşkilatımızı emek hırsızlığı ile suçlamış, yalan ve iftira ile dolu açıklamalarını yerel basına vererek işlediği suçun etkisini daha da arttırmayı planlamıştır. Biz AK Parti İlçe Başkanlığı olarak, kendisinden CHP milletvekili Elif Doğan Türkmen’in milletin sırtından yapmış olduğu 1 milyon 200 bin TL’lik (eski parayla bir trilyon iki yüz milyar lira) iletişim faturasının hesabını sormasını ve kınamasını bekliyoruz. Kaldı ki verdiğimiz bu bilgiler doğruluğu yüzde yüz kanıtlanmış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından teyit edilmiş gerçek bilgilerdir.”ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.