Ana sayfa GÜNDEM  Polatlı Tarihinde Bugün

 Polatlı Tarihinde Bugün

1109
0

 

4 Şubat 1998

Meclis’ten Yüksekokula Start

Hacettepe Üniversitesi senatosunun Polatlı’ya yüksekokul kurma kararından sonra gerekli olan arsa tahsisi de belediye meclisi tarafından yapıldı. Tahsis kararına iki yıl içerisinde inşaata başlanmasına ilişkin bir şerh de konuldu.

Polatlı’ya Yüksek okul kurmak amacıyla aldığı yıllardır süren çabalar nihayet sonuç vermeye başladı. Hacettepe Üniversitesi’nin bir süre önce Polatlı’ya yüksek okul kurmak amacıyla aldığı karar ve karara ilişkin talep ettiği arsa belediye meclisinde olumlu karşılandı.Meclis üyelerinin tamamı yüksek okulun kurulması için karar birliğine vardı.

Daha önce Vakıf üniversitesi için 115 mevkiinde ayrılan 48 dönümlük arazi Hacettepe Üniversitesi’ne tahsis edildi. Alınan belediye meclis kararında arsanın tahsisi edilmesi ve iki yıl içerisinde inşaata başlanmasına da karar verildi.Hacettepe Üniversitesi’nin iki yıl içerisinde yüksek okul inşaatına başlaması gerekiyor. Belediye meclisinin kararından sonra önümüzdeki yıl içerisinde iki branşta açılması planlanan yüksek okul eğitim ve öğretime başlaması da öngörülüyor.