Ana sayfa SPOR Polatlı Belediyesi Spor Faaliyetleri

Polatlı Belediyesi Spor Faaliyetleri

1500
0

Polatlı Belediyesi Spor Müdürü İbrahim Atak, Polatlı Belediyespor’un başarılı futbol takımının yanı sıra diğer spor dallarında da elde ettiği başarıları anlattı.

Hentbol Bayan Takımı

Hentbolda bayan takımı şu anda 1.ligde oynuyor. Mevcut sporcu sayısı 16. İlk devreyi lider bitirdi. Hentbolda minik kızlarımız ve yıldız kızlarımız olmak üzere 50 sporcumuz var.

Atletizm

İki sezondur Atletizmde faaliyet gösteriyoruz. Ankara’da faaliyet gösterdiğimiz başarılardan sonra il dışında takım halinde Kastamonu, Kayseri ve Sivas’ta Polatlı’yı temsil etmiştir. 20 adet sporcumuz vardır.

Satranç

İki sezondur satrançta faaliyet gösteriyoruz. Ankara’da gösterdiği başarılardan dolayı geçen sene Malatya’da Polatlıyı temsil etti. Bu sene 21 Ocakta Antalya’da takım halinde Polatlıyı ve Polatlı belediyesini temsil edecekler. 20 lisanslı oyuncumuz olup 250 kursiyer öğrencimiz vardır.

Voleybol

Bu sene voleybolda yıldız kızlar ve genç kızlarda müsabakalara katılıyoruz bölgesel liglere katılmak istiyoruz. 20 sporcumuz var

Bilardo

Bilardo takımımız 2016’da kuruldu.TBF 2. ligde mücadele ediyoruz. Bir yıldır resmi düzeyde tüm faaliyetlere katılıyoruz. Şuanda 28 Lisanslı sporcusu var. 2017 yılsonu hedefimiz 100 lisanslı sporcu.

Taekwondo

2 sezondur faaliyet gösteriyoruz.25 sporcumuz var. İl müsabakalarına katılmak için hazırlanıyoruz. Kuşak sahibi olan sporcularımızla şehir dışında Marmaris’te Polatlı’yı temsil etmişti. Spora ve sporcuya önem veren Sayın Belediye Başkanımız Mürsel Yıldızkaya’ya binlerce defa teşekkür ederiz.