Ana sayfa GÜNDEM Kızılay ve Fan Pop’tan örnek kampanya

Kızılay ve Fan Pop’tan örnek kampanya

1416
0

Kızılay Derneği Polatlı Şubesi ve Fan Pop Polatlı Çocuk Giyim Mağazası, ilçede örnek teşkil edebilecek bir kampanyaya imza attılar.

Fan Pop Polatlı Çocuk Giyim Mağazasında geçtiğimiz gün oluşturulan giysi kumbarası ile “Çocuklar Üşümesin” kampanyası başlatıldı. Mağazada oluşturulan kumbaraya, mağazadan alış veriş yapan müşteriler, fazladan bir kıyafet ya da ayakkabı alarak alış veriş sonunda kumbaraya atıyor. Kumbarada toplanan kıyafet ve ayakkabılar daha sonra mağaza yetkililerince, ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere Kızılay Derneği Polatlı Şubesine teslim ediliyor. Kızılay Derneği Polatlı Şubesine, ilçedeki birçok giyim mağazasından bu şekilde bir yardım gönderimi yapılıyor. Fakat başlatılan bu kampanya ile vatandaşların da bu yardımlarda katkısının olması sağlanıyor. Çocuğuna bir ayakkabı bir kıyafet alan bir anne veya baba, fazladan bir ürün daha alarak yardım kampanyasına destek olma fırsatını buluyor.

Kampanya yazın da devam ettirilecek

Kızılay Derneği Polatlı Şube Başkanı Şuayip Deniz, dün mağaza yetkilileri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek, kampanyayı Polatlı halkına duyurdu. Deniz, firma yetkililerinden gelen bu tekliften dolayı çok mutlu olduklarını belirterek; “Yetkili arkadaşlar sağ olsunlar kendi düşünceleri. Birkaç gün evvel geldiler. Böyle bir etkinlik yapacaklarını söylediler. Biz de çok iyi olacağını söyledik. Ve sağ olsunlar kısa zaman içinde gördünüz işte. Arkadaşlarla birlikte bu etkinliği meydana getirmiş olduk. Polatlı’da böyle bir şirketin veya firmanın bu şekilde yapması bizi bahtiyar etti. İnşallah diğer arkadaşlarımıza da örnek olacak. Polatlı’da ki işte çocuklar üşümesin kampanyasına ve yahut da yazın neşeli bir şekilde hareket ettirecek böyle devamlılık sağlayacak yalnız bugüne mahsus bir şey değil.”şeklinde konuştu.  Fan Pop Polatlı Çocuk Giyim Mağazası yetkilisi Fatih Alptekin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kurumsal bir firmayız, Türkiye genelinde 11 şubemiz var. Kızılay Derneğine böyle bir düşüncemiz olduğunu ilettik. Onlar da bizi hiç kırmadılar. Çocuklar üşümesin kampanyasını başlattık. Bu kampanyadaki amacımız bu en başta sosyal sorumluluk projesi. Biz örnek olalım istiyoruz. Yani tüm esnaflarımız ellerinden geldiği kadar bu projelere destek vermelerini arzu ediyoruz. Biliyorsunuz çevremizde birçok ihtiyacı olan çocuklar var. Biz çocuk mağazası olduğumuz için bu yolda adım attık. Diğer farklı firmalarda belki daha farklı etkinlikler yapabilirler. İnşallah Başkanımın dediği gibi ilerleyen günlerde mevsimine göre farklı etkinlikler yapmayı düşünüyoruz.”ifadelerini kullandı. Açıklamalar sonrasında Başkan Deniz, Firma yetkilisi Alptekin’e Kızılay ve Türk Bayrağı hediye etti.