DOLAR 8,6280-0.03%
EURO 10,12340.01%
ALTIN 493,240,22
BITCOIN 364652-2,08%
Ankara
18°

AZ BULUTLU

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Topaca; “Polatlı’ya 136 yeni derslik”

ABONE OL
30 Ocak 2017 10:21
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Valisi Ercan Topaca, cumartesi günü Polatlı’ya gelerek ilçede incelemelerde bulundu.

Ankara Valisi Ercan Topaca, cumartesi günü Polatlı’ya gelerek ilçemizin okul ve derslik ihtiyacının görüşüldüğü toplantıyı yönetti. Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürlüğünce, bir sunum yapılarak ilçemizde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim okullarının mevcut öğrenci ve derslik sayıları hakkında bilgiler verildi. Toplantı sonunda Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, toplantıda Polatlı ilçemizde okul ve derslik sayıları ile ilgili mevcut durumu tespit ettiklerini ve ihtiyaçları ele aldıklarını belirtti.

Vali Topaca Başkanlığında Polatlı’nın derslik ihtiyaçları

Ankara Valisi Ercan Topaca, cumartesi günü Polatlı’ya gelerek ilçemizin okul ve derslik ihtiyacının görüşüldüğü toplantıyı yönetti.

Ankara Valisi Ercan Topaca, cumartesi günü Polatlı’ya gelerek ilçede incelemelerde bulundu. Cumartesi günü Polatlı’ya gelen Ankara Valisi Ercan Topaca, önce Polatlı Kaymakamlığını daha sonra Polatlı Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Ankara Valisi Ercan Topaca’yı Polatlı Kaymakamlığı önünde Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer, Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özcan Demirel, İlçe Emniyet Müdürü Fikri Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Alican Kılıç, Kurum müdürleri ve diğer yetkililer karşıladı.

Polatlı’daki okulların derslik ihtiyaçları görüşüldü

20 Eylül 2016 tarihinde Ankara Valiliğine atanan Vali Ercan Topaca, göreve geldiği günden bu yana Ankara ilçelerine ziyaretlerde bulunarak, ilçelerdeki okulların ihtiyaçlarını ve özellikle derslik ihtiyaçları konularında toplantı yaparak bilgi alıyor. Bu kapsamda Polatlı’yı da ziyaret eden Vali Topaca, cumartesi günü saat 13.00’te Kaymakamlığa, daha sonra da Belediye Başkanlığına ziyarette bulundu. Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Polatlı’daki okulların derslik ihtiyaçları görüşüldü. Ankara Valiliği’nce milli eğitim il müdürlüğü bütçesinde Polatlı’ya yapılacak yatırımların konuşulduğu bu toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

“Polatlı ilçemizde tekli eğitime geçebilmek için yeni 136 dersliğe ihtiyacımız var”

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürlüğünce, bir sunum yapılarak ilçemizde bulunan temel eğitim ve ortaöğretim okullarının mevcut öğrenci ve derslik sayıları hakkında bilgiler verildi. Toplantı sonunda Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, toplantıda Polatlı ilçemizde okul ve derslik sayıları ile ilgili mevcut durumu tespit ettiklerini ve ihtiyaçları ele aldıklarını belirtti. Vali Topaca; “Hükümetimizin 2019 yılına kadar tekli eğitime geçilmesiyle ilgili bir planı var. Biz de o plan çerçevesinde Ankara’da bir çalışma başlattık. Bu hedefi gerçekleştirmek için Ankara genelinde yaklaşık  8 bin dersliğe ihtiyacımız var. Bu da yaklaşık 350 civarında yeni okul demektir. Bunun planlamasını yapıyoruz.  Bu kapsamda bugün Polatlı ilçemizde bu çalışmayı yaptık. Polatlı ilçemizde 22 ilkokul, 24 ortaokul, 12 lise olmak üzere toplamda 58 okulumuz var. Bunların bir kısmının bakım onarım ihtiyacı var. Polatlı ilçemizde tekli eğitime geçebilmek için de yeni 136 dersliğe ihtiyacımız var. Büyükşehirlerde bildiğiniz gibi özellikle ciddi yer sorunu ile karşılaşıyoruz. Allah’a şükür Polatlı’da yer sorunumuz yok. Okul yerlerimiz hazır. İnşallah çok hızlı bir şekilde ihale edip inşa ettirmek suretiyle 2019’a kalmadan tekli eğitime 2018’in ortalarında geçmeyi planlıyoruz.”dedi.

“Hükümetimiz eğitim öğretime çok büyük önem veriyor”

Vali Topaca, açıklamasının devamında; “Eğitim öğretim bir ülke için olmazsa olmaz faaliyetlerin başında gelen hizmetlerdendir. Bu çerçevede Devletimiz, Hükümetimiz eğitim öğretime çok büyük önem veriyor. Bir toplantımızda Sayın Başbakanımızın talimatını aldım. Sayın Cumhurbaşkanımızın da bu konuda talimatları var. Biz de Ankara ilimizde Hükümetimizin programına uygun bir şekilde 2019 yılı sonuna kadar tekli eğitime geçilecek adımları atıyoruz. Bu kapsamda Polatlı ilçemizde de hızlıca bu hedefe ulaşacağız. Bu vesileyle emeği geçen arkadaşlarıma, Sayın Kaymakamımıza, özellikle yer tahsisi konusundaki katkılarından dolayı Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah okullarımızın da yakın bir zamanda ihalesini yapar ve inşaatları başlarız. İnşallah öngörülen sürede bu hedeflerimize ulaşacağız. Çocuklarımıza pırıl pırıl, tertemiz, donanımıyla, bahçesiyle, diğer sosyal donatılarıyla çok güzel okullarda okutmak hedefimizdir. İnşallah bunu yapacağız.”dedi.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.