Ana sayfa GÜNDEM Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması

Okullarda Dezenfeksiyon Çalışması

965
0

 

 

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından 2. yarıyıl öncesi şehirde bulunan tüm okullarda gribal enfeksiyonlara karşı dezenfekte çalışması gerçekleştiriliyor.

Ara tatil boyunca Polatlı’da eğitim ve öğretimde bulunan ilk okul, ortaokul ve liselerde gerçekleştirilecek çalışma ile gribal enfeksiyonlar, domuz ve kuş gribi gibi bulaşıcı hastalıkların önüne geçilecek. Eğitim öğretim dönemi öncesi okullarda dezenfeksiyon çalışması yürüten Polatlı Belediyesi; belli aralıklarla camiler ve muhtaç insanların evlerinde temizlik çalışması, toplu taşıma araçları ile ibadethanelerde  dezenfeksiyon çalışması yürütmeye devam ediyor.

Polatlı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada; ‘’Her yıl yaşanan domuz, kuş gribi gibi hastalıkların tekrar ortaya çıkmaması için Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz öğrencilerimizin topluca eğitim ve öğretim gördüğü okullarda ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması yürütüyor.  Ekiplerimiz geçmiş yıllarda olduğu gibi İlçemizde bulunan tüm okullar, camiler ve  toplu ulaşım araçlarını grip virüsü ve salgın hastalıklara karşı dezenfekte ederek, olası hastalık virüslerinin yaşama ve yayılmasını önlemek için çalışmalarına devam ediyor.” ifadelerine yer verildi.