DOLAR 8,52341.13%
EURO 10,04950.72%
ALTIN 481,62-0,90
BITCOIN 4081750,29%
Ankara
17°

KAPALI

19:20

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Hatipoğlu; “Gün; Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma günüdür”

ABONE OL
24 Ocak 2017 08:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şube Başkanı Av. Hatice Hatipoğlu, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümünde basın açıklaması yayımladı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Polatlı Şube Başkanı Av. Hatice Hatipoğlu, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümünde yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Bir devrim meşalesi olan Uğur Mumcu’nun katledilişinin 24. yılında, ülkemiz, laik, demokratik, sosyal, hukuk devletinin yıkıma sürüklendiği günlerden geçmektedir. Uğur Mumcu, ülkenin bu günlerini görmüş ve “haklıdan yana değil-güçlüden yana olanlar, korkak, kaypak olurlar; güç merkezi değiştikçe dönerler fırıldak olurlar.” demiştir.  Bugün ülke gündeminde, siyaset sahnesinde olan bunları, yasama-yürütme ve yargı bağımsızlığının tek elde toplanmasına hizmet edenleri, bizlere yılmadan, usanmadan, eğilmeden, bükülmeden anlatarak uyarmaya çalışmıştır. Gün; laik, demokratik, sosyal, hukuk devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkma günüdür. Gün; laik cumhuriyeti kuran gazi Türkiye büyük millet meclisine sahip çıkma günüdür. Gün; yasama, yürütme ve yargı bağımsızlığının tek elde toplanmasına olanak sağlayan anayasa değişikliğine “hayır” deme günüdür. Gün, karşı devrimin saldırısı altında olan laik cumhuriyetin tüm kurum ve kuruluşlarına sahip çıkma günüdür. Gün; içinde yurt sevgisi, millet sevgisi ve Türk ulusu olmanın bilincinde olanların, topluma başkanlık adı altında sunulan faşizme karşı dayanışma günüdür. Aydınlanma şehitlerimiz Uğur Mumcu – Bahriye Üçok – Muammer Aksoy – Gaffar Okan – Ahmet Taner Kışlalı – Necip Hablemitoğlu ile ülkenin bağımsızlığı bütünlüğü ve özgürlüğü uğruna can veren tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun, ışıklar içinde uyusunlar.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.