DOLAR 8,56330.1%
EURO 10,13630.27%
ALTIN 496,020,36
BITCOIN 326975-1,13%
Ankara
27°

AZ BULUTLU

20:33

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Devlet Hastanesinde Taşeron hakları konuşuldu

ABONE OL
24 Ocak 2017 08:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba ve Genel Başkan Yrd. Remzi Karataş Polatlı Devlet Hastanesi İşyeri Temsilcisi Yener Öztürk ve kurumda çalışan Taşeron işçiler ile buluştu.

Öz Büro İş Sendikası Genel Başkanı Baki Gülbaba’nın açıklamasında Hükümetin seçim vaadinde bulunmasına rağmen taşeron işçilerin kadroya alınmaması bunun her seçimde seçim malzemesi olarak kullanılmasının artık kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi. Polatlı Devlet Hastanesi İşyeri Temsilcisi Yener Öztürk ise programa ilişkin yaptığı konuşmasına; “Polatlı Devlet Hastanesine geldiğiniz zaman sizi Bilgi İşlem, Veri Giriş personelleri karşılıyor. İlk çocuğunuz olur Sağlık Bakanlığı sistemine bizler işler, hastane dosyanızı oluşturup ömür boyu kullanmanızı sağlarız. Acil Servisler de keza kesintisiz aynı Doktor, Hemşire, Sağlık Memuru gibi kesintisiz görev yapar fakat karşılığında hiçbir fark maaş farkı almadan işlerin akışını aksatmadan görevimizi özveriyle yaparız. Poliklinikler de hekimler daha iyi hizmet verebilsin diye tetkik tedavi ilaç raporu vb. işlemleri hızlı sorunsuz insan odaklı ayrım yapmadan yapıyoruz. Hastanelerin her yerinde biz varız. Laboratuar, Röntgen, Kan Alma, Diyaliz, Servis Sekreterliği, Satın Alma, Muhasebe, İdari ve Mali İşler yani hastanelerde hangi yöne bakarsanız bakın bizleri ilk buluyorsunuz.”diyerek başladı.

“Özel sözleşmeli personel statüsünü asla kabul etmiyoruz

Öztürk, konuşmasının devamında; “Kurumlarımız da memurlarla beraber aynı işi yapıyoruz fakat Anayasa da bulunan Eşit İşe Eşit Ücret uygulamasını hükümet olarak uygulamıyorsunuz. Değerli arkadaşlar ve basın mensupları, Hükümetin ilgili bakanları tarafından son günlerde yapılan açıklamalardan Özel Sözleşmeli Personel statüsünün meclis gündemine getirileceği anlaşılmaktadır. Ne çalışana ne de kamuya hiçbir yararı olmayan taşeron sisteminden bile geri olan kazanılmış haklarımızı yok eden güvencesiz ve geleceksiz bir dayatma anlamına gelen özel sözleşmeli personel statüsünü asla kabul etmiyoruz. Öz Büro İş Sendikası olarak; Taşeron çalışanlarının insan onuruna yaraşır kazanımlar içeren toplu iş sözleşmesi ve emekli oluncaya kadar sürecek iş güvencesi mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir. Çalışan üreten ve hizmet eden emekçiler olarak, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve milletimizin birlik ve kardeşliğine kast eden, tüm düşmanlara dimdik ayakta olduğumuzu, ülkemizin içinden geçmekte olduğu bu zor ve sıkıntılı süreçte hükümetimizin ve devletimizin yanında olduğumuzu ayrıca ifade ederiz.  Düşman ve işbirlikçi hainler şunu bilsin ki, istiklal ve istikbalimize darbe cüretinin bedelini ağır ödeyecekler ve ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’nin küresel güç olmasına engel olamayacaklar.”ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.