Ana sayfa GÜNDEM 2750 kilo buğday Kartaltepe’de

2750 kilo buğday Kartaltepe’de

1232
0

Polatlı da keklik popülasyonunu artırmak amacı ile geçtiğimiz gün ilçe protokolünün de katılımı ile yemleme çalışması yapıldı.

Orman ve  Su İşleri  Bakanlığı Doğa Koruma  ve Milli Parklar Genel müdürlüğü 9.bölge Müdürünce geçtiğimiz gün Kartaltepe’de yemleme çalışması yapıldı. Polatlı Kartaltepe mevkiinde yapılan yemleme çalışmasında araziye çuvallarca buğday atıldı.  İlçe Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer ve katılımcılar avuç dolusu buğdayları araziye dağıttılar. Orman ve  Su İşleri  Bakanlığı Doğa Koruma  ve Milli Parklar Genel müdürlüğü 9.bölge Müdürü  Erdem Karağaç, konuya ilişkin yaptığı konuşmada; “Yaban hayvanlarını desteklemek amacı  ile Polatlı ilçemizde yemleme çalışması yaptık. Polatlı şefliğimiz şimdiye kadar 2750 kilo buğday yemleme çalışması yaptı. Kışı sezonunda özellikle kekliklerin artması yönünde  çalışmalarımız  bu şekilde devam edecek.  Amacımız bu zor kış koşullarında kekliğe  yönelik popülasyonun artırılması desteklenmesine yönelik çalışmadır. Buğdayı doğaya attığımızda sadece keklik değil diğer kuşlarda yararlanıyor. Buraya keklik desteği yapıyoruz Kekliğin doğaya daha iyi adapte olması noktasında yemleme çalışmaları devam edecek.  Avcı derneklerimiz, kaymakamız ak parti ilce başkanız komutanımıza, belediyemize  teşekkür ediyoruz.”ifadelerine yer verdi.

Tunçer; “Yaşamlarına katı sağlayabiliyorsak ne mutlu bizlere”

Kaymakam Mahmut Nedim Tunçer ise etkinliğin faydasına değinerek; “Bölge müdürlüğümüze özellikle böyle bir çalışmayı Polatlı’mız da yaptıkları için teşekkür ediyorum. Avcılarımız bölge temsilcilerimiz  Ak parti ilçe başkanımız, belediyemiz ekipleri ve Polatlı şefliğimiz,  buradalar. İnşallah bu farkındalığı tüm Türkiye’ye yayarız. Bu zor kış şartlarında   hayvanlarımızın doğada   bulamadıkları yiyecekleri bırakarak yaşamlarına katı sağlayabiliyorsak ne mutlu bizlere. Orman ve  Su İşleri  Bakanlığı Doğa Koruma  ve Milli Parklar Genel müdürlüğü 9.bölge Müdürü  Erdem Karağaç, Polatlı şefliğimize, belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.