DOLAR 8,65930.07%
EURO 10,16430.47%
ALTIN 491,990,03
BITCOIN 3841414,72%
Ankara
13°

HAFİF YAĞMUR

13:02

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kiraz; “Polatlı’da bir marka yaratmak istiyoruz”

ABONE OL
16 Ocak 2017 10:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı‘da 9 yıldır faaliyet gösteren Polatlı Özel Eğitim Kurumları, her sene olduğu gibi bu yıl da başarı tablosu ile adından söz ettirdi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında bu yıl Polatlı Uğur Eğitim Kurumlarından Tulga İdemen Türkiye birincisi olarak ailesini ve öğretmenlerini gururlandırdı. Polatlı Özel Uğur Eğitim Kurumlarının başarısı sadece bireysel değil, kurum ayrıca gösterdiği kitlesel başarılar ile de başarı sırasında önemli bir yere sahip. Bu başarının sırrını öğrenmek adına Polatlı Özel Uğur Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Mezaim Kiraz ile görüştük. Okul bu yıl TEOG-1 sınavında Türkçede; %91.66, Matematik’te; %95.27, Fen Bilimlerinde; %99.72, İnkılap’ta; %97.77,

İngilizcede; %95.83 ve Din Dersinde; %96.38 kitlesel başarı gösterdi.


Bütün okullar tekbir kampüste toplanacak

Pola
tlı Özel Uğur Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Mezaim Kiraz, Uğur Eğitim Kurumlarının başarısının sırrını açıkladı. Kiraz; “TEOG başarımızın sırrı, deneme sınavlarımız ile bütün öğrencilerimizin eksiklerini tespit ediyoruz. Daha sonra öğretmenler birebir çocukların o eksiklerini tamamlıyorlar. TEOG’da 12 tane birinci çıkmasını bekliyordum, onlarda bu potansiyel vardı. Bu öğrencilerimiz arasında 2-3-4 yanlışı oldu. Fen’de 72 öğrencimiz içerisinden 27’si tam yapmış, 10 öğrencimizin de 1’er yanlışı var. 72’de 37 öğrenci gerçekten büyük bir başarı, Türkiye birincisi çıkarmamızın yanında böyle kitlesel bir başarımız da var. Aynı durum diğer dersler için de geçerli. Başarımızın en önemli etkenlerinden biri de tecrübeli bir kadroya sahip olmamız, kadromuzu zorunlu olmadıkça değiştirmiyoruz. 8 yıldır aynı öğretmenlerle çalışıyoruz. Tecrübeli öğretmenlerimizin çocuklarımızla birebir ilgilenmesi, onların eksiklerini tespit ederek o yönde ilerlemesi başarımızın temel unsurunu olu

şturuyor. Diğer özel okullardan farkımız da bu; öğrencilerimizi bilgiye boğmadan, eksiklerini tespit ederek eksiklerini tamamlıyoruz. Kişiye özgü öğretim modeli takip ederek bu şekilde öğrencilerde top yekun bir başarıya sahip olma şansını buluyoruz.  Biz Polatlı’da bir marka yaratmak istiyoruz. Bizim hedeflerimiz artık Türkiye’deki okullar arasında, bu kapsamda geçtiğimiz gün yapılan ATA sınavında Polatlı’da 6 okul katıldı, Polatlı’da birinci Türkiye genelinde ise 200’den fazla okul içerisinde 11.olduk. Çok ciddi bir yol aldık, almaya da devam edeceğiz. Bunların dışında ayrıca bütün hazırlıklarımız tamamlandı; 2017-2018 eğitim öğretim yılında tüm okullarımızı tek bir kampus içerisinde toplayacağız.”dedi.

Başarıya giden sistemli yol

Polatlı Özel Uğur Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Onur Kaya ise başarıya giden yolda uyguladıkları sistemleri paylaştı. Kaya; “Bundan 2 yıl önce Anadolu Lisesini açtık. Şu anda 3 ayrı binada eğitim öğretime devam ediyoruz. Biz eğitim sürecimizi yaz kursu ile başlatıyoruz. Yaklaşık 35 deneme ve tarama sınavları ile beraber devam ediyoruz. Bütün sonuçları düzenli olarak velilerimize bildiriyoruz. Bir öğrencinin algısını yönetmek, onu derse yöneltmek oldukça önemli. Bunun için uyguladığımız sistemler var. Bunlardan birincisi sınıf yerleştirme sistemi; bu sistem ile mesela B şubesindeki başarılı ilk 3 öğrenci A sınıfındaki son sıradaki 3 öğrenciyle yer değiştiriyor. Bu sistem ile öğrenciler bulundukları yeri korumak adına daha başarılı olmak için Ağustos ayında ciddi bir mücadeleye giriyor ve çaba gösteriyorlar. İkinci bir sistem ise etüt sistemi; bu sistemde ise tamamen çocukların eksik kaldıkları konulara yönelerek okul sonrasında öğretmen ile birebir çalışmasıdır. Diğer bir sistem ise çoklu öğretmen sistemi; bu sistemde ise mesela bir matematik dersine 3 öğretmen giriyor. Biri konu anlatırken diğeri etüt veya soru çözüm odaklı çalışmalar yapıyor.”şeklinde bilgi verdi.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.