Ana sayfa GÜNDEM ANLAM (Devam) – Köşe Yazısı

ANLAM (Devam) – Köşe Yazısı

1043
0

Bu müthiş hakimiyet ve herkesin öz iradesinde saklı. Hepimizde var yeter ki kullanmasını bilelim.  Hani şimdilerde ‘’ pozitif düşünce’’ dedikleri veya’’ iç enerjisi’’adı ile bildiğimiz ifade bu aslında. Emrinizde bizim anlam yükleyeceğimiz bir ordu var. Birde iradeniz eşyaya hükmede biliyor. Her şeyi kullanabilme kabiliyeti varken yeteneklerimizin farkına varalım artık diyorum.

Bir bardak su içerken şifa dileyin bakın neler oluyor. Her şeyi yapmadan önce mutlaka anlam yükleyin. Yaptıklarınızla ve  bunu alışkanlık haline getirirseniz bu gücü kontrol edebiliyorsunuzdur hatta hükümde verebiliyorsunuz demektir.

Bir örnekte sigara içenlere olsun… Bırakmak mı istiyorsunuz? Bırakamıyor musunuz?

İçerken sigarayı bilinç altında isteğimiz dışında bir anlam yüklenmiştir, Hadi gelin şimdi biz yeni bir anlam yükleyerek sigarayı bırakalım. Bir seferde bırakacağım diyelim. Bilmem kaç tane hücrenize bırakacağınıza ikna edersiniz?.Ama kolay değil bilinçli hücreler alışkanlıklarından öle kolay vazgeçmezler ve direnç gösterirler  bu iradenize.

Size sorular sorarak vazgeçirmeye çaba gösterirler.İşte bu bizim can dostumuz. Biz onunla huzur buluyoruz. O bizim yalnızlığımızın tek dostu.v.b  gibi sorularla size alışkanlıklarını hatırlatırlar.Siz irade gücünüzle tekrar ederseniz bırakacağım diye  tüm hücreleriniz bırakacağınız bu boşluğu düşünürler ve büyük çoğunluğu tekrar iradenizle savaşır  , sizi bu düşüncenizden vazgeçirmeye çalışırlar. İşte bizim ikna kabiliyetimizin güçlü olması gerekiyor ki burada  tekrar bırakacağın kesin kararım bu diye ikna ederken bu alışkanlığımız yerine onun boşluluğu dolduracak bir şey koymalıyız ki hücrelerimizde buna ikna olsun.İşte bir anlam yüklememiz lazım verdiğimiz her karara  ve bunu uygulama irademizin güçlü olması lazım ki trilyonlarca bilinçli hücrelerimiz bu irademize karşı boyun eğsin ve bizimle hareket etsin.

İşte bedenimizdeki trilyonlarca hücreyi düşüncelerimizle düzenli ve disiplinli bir yönetimle farklı kararlar almak yerine  birbiriyle örtüşen kararları alarak yönetmek kendi içimizde kaoslar  ve grevlerden uzak yaşamak için  her kararımıza anlam yükleyerek alışkanlıklarımızı da disipline ederek  mutlaka eski alışkanlıklarımızın yerine yeni anlamlar yükleyerek boşluk yaratmadan yerine isteğimiz doğrultusunda boşluk doldurucu işler yaparak kendi irade gücümüzü kuvvetlendirici kararlar vermemiz gerekiyor.

Mesela; zayıflamak mı istiyorsun spor yapmayı mutlaka düşüneceksin. Böylelikle muazzam bir gücün yönetimine kolaylıkla kavuşabilirsiniz.

İşte kişi kendinde yaptığı her işe yükleyeceği anlamlar ile her şey yapabilir. Düşünün; sınırsız bir güce sahipsiniz ve bunu kullanmasını bilmiyorsunuz !!!