DOLAR 8,3940-0.15%
EURO 9,9844-0.06%
ALTIN 490,020,21
BITCOIN 318399-0,79%
Ankara
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Belediye Meclisi Canlı Yayında

ABONE OL
8 Ocak 2017 15:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Polatlı Belediyesi, ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Polatlı Belediyesi Meclis oturumları, yeni yılla birlikte bir yeniliğe imza atarak Polatlı Belediyesi Resmi Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanmaya başlandı.

Polatlı Belediye Meclisi, 2017 yılının ilk oturumunda bir yeniliğe daha imza attı; Meclis oturumları artık Polatlı Belediyesi Resmi Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanıyor. Polatlı Belediye Meclisi, bu kez de meclis görüşmelerini tüm şeffaflığıyla, sade ve yorumsuz halka ulaştırmak adına meclis oturumlarını canlı yayınlama yeniliğine imza attı. Tek kamerayla yapılan canlı yayın, oturumun sonuna kadar devam etti. Bundan sonra da belediye meclisinin tüm oturumları, başından sonuna kadar Polatlı Belediyesi Resmi Facebook Sayfasından canlı olarak yayınlanacak.

Meclis artık daha şeffaf

Polatlı Belediye Meclisi, 2017 yılının ilk oturumunda bir yeniliğe daha imza attı; Meclis oturumları artık Polatlı Belediyesi Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanıyor.

Polatlı Belediyesi, ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Polatlı Belediyesi Meclis oturumları, yeni yılla birlikte bir yeniliğe imza atarak Polatlı Belediyesi Resmi Facebook sayfasından canlı olarak yayınlanmaya başlandı.  Polatlı Belediye Meclisi, bu kez de meclis görüşmelerini tüm şeffaflığıyla, sade ve yorumsuz halka ulaştırmak adına meclis oturumlarını canlı yayınlama yeniliğine imza attı. Perşembe akşamı Ocak ayının ikinci meclis toplantısı gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci birleşim birinci oturumunda gündem maddeleri görüşüldü. Oturumun başlamasına kısa süre kala meclisten canlı yayın başladı. Böylece meclis tarihinde bir yeniliğe daha imza atılmış oldu. Tek kamerayla yapılan canlı yayın, oturumun sonuna kadar devam etti. Bundan sonra da belediye meclisinin tüm oturumları, başından sonuna kadar Polatlı Belediyesi Resmi Facebook Sayfasından canlı olarak yayınlanacak. Dileyen vatandaşlar, gerek şehir içinden gerek şehir dışından ve gerekse yurt dışında belediyenin söz konusu internet sitesine girerek meclis oturumlarını canlı olarak izleyebilecek.

Gündemde 21 madde yer aldı

Polatlı Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci birleşim birinci oturumunda 21 Gündem maddesi yer aldı. Meclis toplantısında; Plan ve bütçe komisyonuna havale olunan; “Yetki Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Sözleşmeli Memur Maaşları Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Şartlı Nakdi Yardım” ile ilgili konunun müzakeresi, “Yetki Verilmesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “Kocahacılı Mah. TCDD Kamulaştırması Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Basri Mah. 152 Ada 178 Parselde Kamulaştırma Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Taşıt ve İş Makinesi Alımı” ile ilgili konunun müzakeresi, konuları görüşüldü. İmar ve bayındırlık komisyonuna havale olarak görüşülen maddeler ise şu şekilde oldu: “Plan Notu” ile ilgili konunun müzakeresi, “Galericiler Sitesi” ile ilgili konunun müzakeresi, “Trafo Yeri” ile ilgili konunun müzakeresi, “Karapınar Mahallesi İlave-Revizyon İmar Planı Hk.” ile ilgili konunun müzakeresi, “Zafer Mahallesi 74 Ada 53 Parsel ve Çevresine Ait Uygulama İmar Plan” ile ilgili konunun müzarekesi, “Mimari Estetik Kurulu” ile ilgili konunun müzakeresi. Daha sonra görüşülen eğitim ve kültür komisyonuna havale olunan; “Tarihi Kentler Birliği Toplantısının Polatlı da Yapılması Hk.” İle ilgili müşterek önergenin müzarekesi,  “Polatlı’nın Türk Tarihindeki Yerinin Araştırılması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi konuları oldu. Çevre,sağlık ve çeşitli işler komisyonuna havale olunan;  “Sokak Hayvanlarının Korunması için Alınacak Önlemler” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “SMA Kas Hastalığı Konusunda Halkın Bilinçlendirilmesi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, “Sokak İsmine Azmi KÜÇÜK İsminin Verilmesi” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi ve de Engelliler Komisyonuna Havale Olunan; “Parklarda Engelli Çocuklar için Oyun Alanları Oluşturulması” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi,  Ulaşım Komisyonuna Havale Olunan; “Hemzemin Geçitler için Yapılacak İşlemler” ile ilgili müşterek önergenin müzakeresi, maddeleri meclis gündeminde yer aldı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.