Ana sayfa GÜNDEM Polatlı Tarihinde Bugün

Polatlı Tarihinde Bugün

1243
0

5 Ocak 2007-Fotoğraf Davası’na Çay’dan Cevap

Resmi bayramlarda orduevlerine asılan bir fotoğrafın Uşak’ta çekildiğini belirten Üngör, Fotoğrafın altındaki “Polatlı-1929” yazısının düzeltilmesi için Genelkurmay’a açtığı dava tartışma konusu olmuştu. Polatlı Eski Belediye Başkanı Sami Çay’dan bu konuya cevap gecikmedi.

Tartışma konusu haline gelen fotoğraf hakkında Polatlı belediyesi eski başkanı Sami Çay da açıklamada bulundu.Çay”Bu fotoğraf benim belediye başkanlığı yaptığım dönemde tarafımdan yaklaşık 2000 adet çoğaltılıp askeri gazinolar ve kamu kuruluşları gibi çeşitli yerlere gönderilmiştir.Babamdan öğrendiğim kadarıyla bu fotoğrafların çekimi için Cumhuriyet Bayramı öncesi çeşitli illerden askeri araçlarla insanlar toplanmış ve muhtemelen Acıkır mevkiinde bu fotoğraf çekilmiştir. Emekli General Zeki Üngör’ün akrabaları da bu çekim için Polatlı’ya getirilmiş olacak. Ama burada asıl önemli olan fotoğrafın nereye ve kime ait olduğu değil Türk toplumuna verdiği mesaj önemlidir.”dedi.

5 Ocak 2008-Polatlı’ya Atık Su Arıtma Tesisi

Atık Su Arıtma Tesisi İçin Start Verildi.

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımıyla,Polatlı Belediyesinin de bizzat katıldığı 15 Belediye %70’i AB fonuyla hibe karşılığında Atık Su Arıtma Tesisleri için 03/01/2008 tarihinde mutabakat zaptını imzalayan Polatlı Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisleri için kolları sıvadı.